Kurumsal

Şirketiniz, yapınız ve stratejileriniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum...

Buraya tıklayarak kurumsal web sitemizi ziyaret edebilir ve adidas AG hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

adidas'ın istihdam politikaları nelerdir?

İstihdam konuları dahil olmak üzere sosyal ve çevresel konularla ilgili kurumsal bilgilerimize, buraya tıklayarak gidebileceğiniz adidas-group.com'un "sürdürülebilirlik (sustainability)" kısmından ulaşabilirsiniz.

adidas'ın gizlilikle ilgili politikaları nelerdir?

adidas'ın politikası, kullanıcılarımızın gizliliğine saygı göstermek ve korumaktır. adidas ve iş ortakları müşterileriyle ilgili bireysel olarak tanınmalarına neden olabilecek bilgileri, önce müşteriden izin almadan üçüncü şahıslara kesinlikle açıklamayacaklardır. Buraya tıklayarak görebileceğiniz politika beyanımız, bilgileri sizden nasıl aldığımızı ve nasıl kullandığımızı anlatmaktadır. İnternet kullanımı eğlenceli ve güvenli bir deneyim olmalıdır. Biz, bunu sağlamaya çalışıyoruz.

adidas ve çevre ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Çevreyle ilgili konular dahil olmak üzere sosyal ve çevresel konularla ilgili kurumsal bilgilerimize, buraya tıklayarak gidebileceğiniz adidas-group.com'un "sürdürülebilirlik (sustainability)" kısmından ulaşabilirsiniz.

adidas'ın hisseleri ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim?

adidas AG hissesi, Almanya'nın Frankfurt kentindeki "Deutsche Borse" borsasında işlem görmektedir. Hisse, yalnızca en büyük Alman şirketlerinin bulunduğu DAX-30 endeksinde yer almaktadır. ABD kağıtlarına yatırım yapma kısıtlamasına sahip ABD'deki nitelikli kurumsal yatırımcılar için adidas AG, Kural 144A'ya göre sponsorluksuz bir ADR programına sahiptir. Oran, sıradan bir hisse için iki ADR'dir. adidas AG hisseleriyle ilgili daha fazla bilgi için adidas-group.com'un, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Yatırımcı İlişikleri (Investor Relations) bölümüne bakabilirsiniz.

adidas'taki iş fırsatları hakkında nerede daha fazla bilgi bulabilirim?

İş fırsatlarına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Kariyer Merkezi (Career Centre)'nden ulaşabilirsiniz.

adidas'ın geçmişi hakkında nereden daha fazla bilgi alabilirim?

Şirketimizin geçmişi ile gurur duyduğumuz için, web sitemizin önemli bir alanını, adidas'ın hikayesine ve kurucumuz Adi Dassler'e ayırmaya karar verdik. Bu içeriğe "hakkımızda (about us)" bölümünden ya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bazı bilgilere, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz kurumsal adidas-group.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

"adidas" ismi nereden geliyor?

"adidas" isminin geçmişi 1948 yılına uzanıyor ve şirketin kurucusu Adolf Dassler'in ismine dayanıyor. "adidas" ismi, "adi" lakabı ile soyadının ilk harflerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmıştır.

Ürün yerleştirme, ünlüler, eğlence ya da film ve müzikle ilgili fırsatlar dahil olmak üzere sporla ilgili olmayan sponsorluk soruları için kiminle iletişim kurmam gerekiyor?

adidas'ın tüm sponsorluk etkinlikleri sporla ilgilidir.

Bir takım, organizasyon ya da sporcu için sponsorluk hakkında kiminle görüşmem gerekir?

adidas; takımlar, sporcular ve organizasyonlardan çok sayıda sponsorluk talebi almaktadır. Ne yazık ki, her başvuruya olumlu yanıt veremiyoruz. Her türlü spor dalında, her seviye sporcu için katılım ve yarışma fırsatları yaratmak için çalışıyoruz. İş ortaklarımız, sporda en üstün özelliklere sahip oldukları için seçilmektedir: takım çalışması, dürüstlük, gurur, kişisel güvenilirlik ve disiplin. Sponsorluk istekleriniz için önerilerinizi, ilgili olduğu spor kategorisini (tenis, futbol vs.) belirterek Sports Marketing (Spor Pazarlaması) bölümüne gönderebilirsiniz. Adres: adidas AG Global Sports Marketing World of Sports 91074 Herzogenaurach Germany. Teklifinizle ilgili olarak bir adidas temsilcisi sizinle bağlantıya geçecektir.

adidas'a olan ilginiz için teşekkür ederiz ve başarılarınızdan dolayı tebrik ederiz. adidas'ı kim kurmuştur?

adidas'ın kurucusu Adi Dassler'dir. Adi Dassler, ailesi ve spora olan tutkusu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen "hakkımızda (about us)" sayfasın altındaki " geçmiş (history)" bölümünü ziyaret edin.

Bağışlar ya da hayır kurumlarına katkılarla ilgili olarak adidas'ta kiminle görüşebilirim?

Kurumsal bağışlarla ilgili tüm isteklerin yazılı olarak gönderilmesi gerekmektedir. Hayır kurumlarına katkılar ya da bireylere ya da kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış istekleri, 1-10 sayfa uzunluğunda olmalı ve hayır kurumunuzla ilgili yeni çıkan her tür makale ya da broşürü içermelidir. Başvuruların bu adrese gönderilmesi gerekmektedir: adidas AG Adi-Dassler Str. 1-2, 91074 Herzogenaurach, Almanya.