Şartlar ve koşullar

Lütfen bu web sitesini ('Site') kullanmaya başlamadan önce ŞARTLARI VE KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. Bu Şartlar ve Koşullar, siteye yapılan tüm ziyaret ve kullanımların yanı sıra site üzerinden ya da aracılığıyla sağlanan içerik (aşağıda tanımlandığı şekilde), bilgi, öneri ve/veya hizmetler için geçerlidir. Bu Siteye erişiminiz ve kullanımınız, Site, İnternet ve WWW için geçerli olan diğer yasa ya da yönetmeliklere ek olarak, buradaki Şartları ve Koşulları tümüyle kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eğer burada belirtilen şartların tümünü kabul etmiyorsanız, lütfen siteyi kullanmayınız.

İçerik mülkiyeti

Site, adidas AG'ye aittir ve adidas AG tarafından yönetilmektedir. Sitede sunulan veya gösterilen metin, grafik, fotoğraf, resim, hareketli görüntü, ses, illüstrasyon ve yazılımı ("İçerik") dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, içeriğin tümü adidas AG'ye ve/veya grup şirketlerine (işbu belgede bundan sonra ‘adidas’) lisans sahiplerine ve/veya içerik sağlayıcılarına aittir. Sitenin genel tasarımı ve İçeriği dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm unsurları, ticari kıyafeti, telif hakkı, ahlaki haklar, ticari marka ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin diğer yasalar tarafından korunmaktadır. Aksi açıkça kabul edilmedikçe Sitenin veya İçeriğinin hiçbir bölümü veya öğesi, hiçbir yolla kopyalanamaz veya dağıtılamaz; Site İçeriği ve ilgili tüm haklar adidas Group firmaları üyelerinin veya lisans verilenlerin özel mülkü olarak kalacaktır.

Telif Hakkı ve Ticari Markalar

Telif Hakkı

Tüm İçeriğin telif hakkı adidas'a aittir ve adidas'ın mülkü olarak kalacaktır. Aksi Site içerisindeki özel belgelerde belirtilen durumlar dışında, yalnızca kişisel, bilgilenmeye yönelik ve ticari olmayan amaçlarla, Sitede bulunan belge, ses ve videoları görüntülemenize, oynatmanıza, indirmenize ve yazdırmanıza yetki verilmektedir. İçerikteki hiçbir malzemeyi değiştiremez ve kopyalayamaz, dağıtamaz, iletemez, gösteremez, sunamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, lisans veremez, ondan türetilmiş işler üretemez, aktaramaz veya satamazsınız. Telif hakkı ile ilgili kanun kapsamında yetki verilen durumlar dışında,öncelikle adidas’ın onayını almadan herhangi bir İçeriği yeniden kullanamazsınız. Bu hüküm kapsamında, başka bir web sitesi veya ağa bağlı bilgisayar ortamında bu tür malzemelerin kullanılması yasaktır. Site üzerinde bulunan malzemelerden telif hakkını, markayı veya diğer mülkiyet bildirimlerinden hiçbirini kaldıramazsınız.

Yazılım'ı Siteden indirmeniz durumunda (ekran koruyucular, simgeler, videolar ve duvar kağıtları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), yazılım, yazılıma dahil ya da yazılım tarafından üretilen görseller, ve yazılımla ilişkili veriler ile her tür dosyayla birlikte (topluca, "Yazılım") adidas tarafından size lisanslanmıştır. adidas Yazılım'ın mülkiyet hakkını size devretmemektedir. Yazılım'ın kaydedildiği ortam size aittir, ama adidas Yazılım'ın tam ve eksiksiz mülkiyetine sahiptir ve tüm fikri mülkiyet haklarını muhafaza eder. Yazılım'ın yeniden dağıtımını, satışını yapamaz, derlemesini çözemez, üzerinde ters mühendislik işlemi yapamaz, parçalara ayıramaz veya başka bir insan tarafından okunabilir biçime indirgeyemezsiniz.

Ticari markalar

Aksi belirtilmedikçe burada kullanılan tüm ticari markalar, hizmet markaları ve adidas ticari isimleri, ("adidas" kelimesi, " adidas logosu", "the trefoil device", "the Globe", "the 3-Stripes device" dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) adidas veya iştiraklerinin ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Yohji Yamamoto, Yohji Yamamoto'nun tescilli ticari markasıdır. adidas’ın yazılı izni olmadan, Sitedeki materyallerin dağıtımı ile ilgili reklam veya tanıtım dahil olmak üzere, adidas’ın ticari markalarını hiçbir şekilde kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yükleyemez, postalayamaz, iletemez, dağıtamaz, veya değiştiremezsiniz. adidas'ın açık yazılı onayı olmaksızın, adidas ticari markasının başka bir web sitesi veya ağa bağlı bilgisayar ortamında kullanımı, örneğin Sitenin (kısmen) depolama veya çoğaltılması herhangi bir dış internet sitesinde ya da bağlantı yaratılması, Site ve herhangi bir internet sitesi arasında hipermetin, bağlantı ya da derin bağlantı oluşturulması yasaktır.

Yazılım'ı Siteden indirmeniz durumunda (ekran koruyucular, simgeler, videolar ve duvar kağıtları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), yazılım, yazılıma dahil ya da yazılım tarafından üretilen görseller, ve yazılımla ilişkili veriler ile her tür dosyayla birlikte (topluca, "Yazılım") adidas tarafından size lisanslanmıştır. adidas Yazılım'ın mülkiyet hakkını size devretmemektedir. Yazılım'ın kaydedildiği ortam size aittir, ama adidas Yazılım'ın tam ve eksiksiz mülkiyetine sahiptir ve tüm fikri mülkiyet haklarını muhafaza eder. Yazılım'ın yeniden dağıtımını, satışını yapamaz, derlemesini çözemez, üzerinde ters mühendislik işlemi yapamaz, parçalara ayıramaz veya başka bir insan tarafından okunabilir biçime indirgeyemezsiniz.

Garantilerin reddi

KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SİTE VE İÇERİĞİ 'OLDUĞU GİBİ' VE AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR TÜRDE GARANTİ OLMAKSIZIN, YETERLİ KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, YASALARI İHLAL ETMEME ZIMNİ GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE SUNULMAKTADIR. SİTEDEKİ BİLGİLER SADECE GENEL BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE TAVSİYE VERME NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

ADIDAS SİTEDE YER ALAN BİLGİLER VE/VEYA HİZMETLERİN DOĞRU, TAM VE GÜNCEL OLDUĞUNU, VEYA SİTENİN KESİNTİSİZ VE HATASIZ İŞLEYECEĞİNİ, VEYA SİTEDE OLAN KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA SİTE KULLANIMINI SAĞLAYAN SİTE YA DA SUNUCUDA VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLER BULUNMADIĞINI BEYAN VEYA GARANTİ ETMEZ. ADIDAS KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SİTEDE KULLANILAN MALZEMELERLE İLGİLİ OLARAK DOĞRULUK, TUTARLILIK, YETERLİLİK, KULLANIŞLILIK, ZAMANINDALIK, GÜVENLİRLİK AÇISINDAN VEYA AKSİ HALDEKİ DURUMLARDA HERHANGİ BİR BEYANATTA BULUNMAZ VEYA GARANTİ VERMEZ.

ADIDAS HİÇBİR SORUMLULUK ALTINA GİRMEDEN, HERHANGİ BİR ZAMANDA, UYARI YAPMAKSIZIN, SİTENİN TÜMÜNÜN YA DA HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNÜN YAYININA ARA VERME YADA SONLANDIRMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTENİN KULLANIMINDAN DOĞAN RİSK SİZE AİTTİR. NE ADIDAS, NE İŞTİRAKLERİ, ÇALIŞANLARI, YÖNETİCİLERİ, TEMSİLCİLERİNE DE SİTENİN YARATIM, ÜRETİM, ULAŞTIRMA SÜRECİNDE ROL ALAN İLGİLİ HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF, ADIDAS BU HASARLARIN OLABİLECEĞİ KONUSUNDA UYARILMIŞ OLSA BİLE, SİTEDEKİ MALZEMELER, VİRÜSLERİN YOL AÇTIĞI HASARLAR VEYA SİTEDE YER ALAN BİLGİLERDEKİ HERHANGİ BİR YANLIŞLIK YA DA EKSİKLİK VEYA ÜRÜNLERİN PERFORMANSI DAHİL OLMAK ÜZERE KULLANIM VEYA KULLANIM YETERSİZLİĞİNDEN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, ENDİREKT, ÖZEL, DOLAYLI VE HERHANGİ BAŞKA BİR ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI MAKAMLAR KİMİ ZARARLARIN KAPSAM DIŞI TUTULMASINA İZİN VERMEZ, BU NEDENLE YUKARIDA KAPSAM DIŞI TUTULAN DURUMLAR VE SINIRLAMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

Üçüncü parti bağlantıları

Size kolaylık sağlamak ve Sitenin kullanımını geliştirmek için, zaman zaman üçüncü partilerin sahip olduğu ve onlar tarafından yönetilen web sitelerine bağlantılar sağlanabilir. Bu bağlantılar sizi adidas hizmetlerinin ve adidas Sitesinin dışına taşır ve adidas’ın kontrolü dışındadır. Bu, birlikte markalama anlaşmasının parçası olarak adidas logolarını kullanabilen ortaklara yapılan bağlantıları da kapsar. Bağlantı kurabileceğiniz sitelerin kendi özerk gizlilik ilkeleri vardır ve adidas kendi Sitesinin bütünlüğünü korumaya çalışmasına rağmen, adidas bu sitelerin içerik ve faaliyetlerinden sorumlu değildir ve bu sitelerle ilgili olarak yükümlülük altına sokulamaz. Dolayısıyla bu sitelere yaptığınız ziyaret/erişimden doğan risk size aittir. Bu diğer siteler, kullanıcılara kendi tanımlama bilgilerini gönderebilir, veri toplayabilir veya kişisel bilgileri talep edebilir, bu nedenle onları kullanmadan önce, bu web sitelerindeki kullanım koşullarını ve/veya gizlilik politikalarını kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Sitenin kötüye kullanılması

Siteyi, ihlal edici, tehdit edici, yanlış, yanıltıcı, kışkırtıcı, hakaret içeren, gizliliği ihlal eden, müstehcen, iftira niteliğinde, pornografik, ayrımcı, yasa dışı veya suç teşkil edecek herhangi bir tavır oluşturan veya buna teşvik eden, herhangi bir üçüncü kişinin haklarını ihlal eden veya hukuki yükümlülük oluşturacak ya da yasaları başka türlü ihlal edecek herhangi bir malzeme göndermek ya da iletmek için kullanmanız yasaktır. Ayrıca Sitenin her türlü ticari ve reklam amaçlı kullanımı yasaktır.

Katılım Şartları

adidas zaman zaman sizin tarafınızdan oluşturulan içeriğin (örneğin e-iletiler ve diğer kişilere kartpostal gönderme ile) görüntülenmesini ve dağıtımını yapar. Eğer bundan yararlanırsanız, adidas dağıtım için pasif bir kanal görevi görür ve sizin ve diğer kullanıcıların oluşturduğu içerikten adidas’ın yükümlü ve sorumlu olmadığını kabul edersiniz.

adidas, buradaki Şartlar ve Koşullar’a uygun olmadığı ya da adidas tarafından kabul edilemez olduğuna kani olduğu her türlü haberleşme ve malzemeyi kendi takdirine bağlı olmak kaydıyla bloke etme veya kaldırma hakkını korur.

Çeşitli

Talep Edilmemiş fikirler

adidas, adidas’ın dışındaki şahıslardan gelen, metin, resim, ses, yazılım, bilgi veya bunun dışındakileri ("Malzemeler") içeren her türlü talep edilmemiş fikir, buluş, tasarım ve/veya diğer malzeme sunumunu incelememe veya kabul etmeme politikasını sürdürür. Dolayısıyla, Sitede yer alan Malzemeleri iletmemeli veya adidas'a e-posta yoluyla ya da başka şekilde göndermemelisiniz.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz

Site veya başka bir hizmetimiz ile ilgili, herhangi bir soru veya yorumunuz varsa, lütfen bize yazın: adidas AG, Adi-Dassler-Str. 1-2, 91074 Herzogenaurach, Almanya.

Şartlarda değişiklikler

adidas herhangi bir zamanda, kendi takdirine bağlı olarak bu şartların bir bölümünü değiştirme, dönüştürme, ekleme veya çıkarma hakkını korur. Lütfen değişiklikler için bu şartları düzenli olarak kontrol ediniz. Şartlardaki bu değişikliklerin yapılmasını takiben (adidas Gizlilik Politikası dahil), siteyi kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Satışlar

Site üzerinden ürün siparişini mümkün hale getirdiğimizde, lütfen bu satın almalar konusunda uygulanacak şartları ve koşulları da okuyun. Bu şartları ve koşulları,siparişinizi vereceğiniz sayfada bulabilirsiniz.

Geçerli Hukuk ve Yargı Yetkisi

Bu Şartlar ve Koşullar Almanya yasaları tarafından idare edilecektir ve şahıslar Alman mahkemelerinin münhasır olmayan yargı yetkisine tabi olmayı kabul ederler. Bu Şartlar ve Koşullardaki herhangi bir kısmın geçersiz hale gelmesi kalan hükümlerinin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Geçersiz kısmın yerini, geçerli ve yasal etkiye sahip hükümler alacaktır.