alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
Training / Eylül 2019
James Harden

JAMES HARDEN: AİLEN İÇİN HER ŞEYİNİ ORTAYA KOY

Çıtanı yüksek tut, çevrendeki herkesi yükselt. James Harden için kan bağı olsun olmasın, ailem dediği herkes onun her şeyi.

VRCT kampanyamızın kilit isimlerinden Harden, VRCT ceket arması olarak AİLE'yi seçti. Daha fazlasını öğrenebilmek için Houston'daki çekimlerde onu yakaladık.

Güç ve gösteriş, onu yıldız bir oyuncu yapıyor. O, bugün basketbolun en değerli erkek oyuncularından biri. Ve kusursuz, kişisel tarzından da söz etmeden geçemeyiz. Sakal. Güneş gözlüğü. Harden, çok yoğun bir insan; tarih yazmak, miras yaratmak ve ikonik olmakla meşgul.

VRCT-SP_HARDEN-02-IMG-OAncak istatistiklerin ve puanların ötesinde, hala aile ve çocukluk arkadaşlarıyla çevrili. Harden, ilk günden beri yanında olan herkesi temsil etmek için VRCT ceket arması olarak AİLE kelimesini seçti. Saha içinde ve saha dışında bu bağların gücünü görmek için onun çemberine dahil olmanıza gerek yok.

Harden, "Annem, yani Monja Willis, ekibin lideri" diyerek çevresindekileri “güç takımı” olarak nitelendiriyor. Annesi, neredeyse çıktığı her maçta gururla yanında. Söylentilere göre, koltuğunu Harden'ın sahaya çıktığında ilk göreceği kişilerden biri olacak şekilde seçiyor.

Dev adamın yörüngesinde sadık kardeşler ve çocukluk arkadaşları da var. Harden “Arma olarak ailemi seçmemin nedeni, başladığım yerden bugün olduğum yere baktığımda çevremdekilerin aynı insanlar oluşu. İster kan bağım olan ister küçükken tanıştığım biri olsun, benim için bu ailedir. Her yeni güne beni motive eden bu insanlar için uyanıyorum.

Başladığım yerden bugün olduğum yere baktığımda çevremdekilerin aynı insanlar olduğunu görüyorum.

VRCT-SP_HARDEN-03-IMG-O


Paylaşacak kimseniz yoksa, başarılı olmanın pek bir anlamı da yok. Harden zirveye giderken, etrafındaki herkesi yükseltmek istiyor. “Yükseliyorsunuz, zirveye ilerliyorsunuz ve çevrenizdekileri de yanınıza alıyorsunuz. Ve onları da yükseltmeye, onlara da bu gücü vermeye çalışıyorsunuz.

Böylece onlar da yola devam edip istediklerini yapabilir ve başarıyı yakalayabilirler.” diyor.

Harden, şöyle devam ediyor: “Etrafınızda başarılı olan bir güç ekibiniz var. Herkes mutlu. İşte hayat budur. Ben hayatı böyle yaşıyorum. Ve umarım bunu yaratmaya devam edebilirim ve dünyadaki insanlara da bunu aktarabilirim. Çünkü bu hissi bir kez tatmak yeter.”

Yükseliyorsunuz, zirveye ilerliyorsunuz ve çevrenizdekileri de yanınıza alıyorsunuz, onlara da bu gücü vermeye çalışıyorsunuz.

VRCT-SP_HARDEN-04-IMG-O

Bu tamamıyla ne uğruna ayakta olacağınızı, neyi temsil edeceğinizi seçme meselesi. İlham verici buldun mu? O zaman sohbetimizi herkese bir çağrı yaparak tamamlayan Harden'den daha fazlasını duymak için kulaklarını aç: “Armanız neyi simgeliyor olursa olsun, ne uğruna ayakta olursanız olun, karşılaştığınız herkese, tüm dünyaya kendi değerlerinizi sergilemek için onu üzerinizde taşıyabilirsiniz. Yeter ki bu ruhu, bu hareketi yaymaya bakın."

VRCT-SP_HARDEN-05-IMG-O

Armanız neyi simgeliyor olursa olsun, ne uğruna ayakta olursanız olun, karşılaştığınız herkese kendi değerlerinizi sergilemek için onu üzerinizde taşıyabilirsiniz. Yeter ki bu ruhu, bu hareketi yaymaya bakın."

VRCT-SP_HARDEN-06-IMG-O

Atletizm geleneğinden esinlenerek VRCT ceketi kendini ifade aracı olarak tasarladık. Tercihini yap, özel arma ile hangi amaç için ayakta olduğunu göster. Sen neyi temsil ediyorsun?

Training / Eylül 2019
James Harden