Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
adidas / Ekim 2019

Sporda Yeni Bir Dönem

Runtastic, 2015 yılından beri topluluk üyelerini sınırlarının ötesine geçmeye teşvik eden bir deneyim sunuyor. Aplikasyon, kendi kendine koçluk yapma kavramı bu denli yayılmadan çok önce insanları bu konuda destekliyordu. Meydan okuma, gelişim takibi ve beslenme önerileri⁠... Hepsi koşucunun cebinde.

ÖDÜL İÇİN SEN DE KATIL

"Bizimle Koştuğun İçin Teşekkürler" Meydan Okuması

"Bizimle Koştuğun İçin Teşekkürler" Meydan Okuması'na katılıp kazanma şansı için etkinliğe katıl, koşularını kaydet. Kurallar basit. adidas Running by Runtastic uygulaması ile iki haftada 20 km koşarak şunları elde edebilirsin:

  • adidas Runtastic Premium Üyeliği'ne 12 ay erişim
  • 400€ değerinde 10 adidas Koşu paketinden 1'ini kazanmak için çekilişe katılma hakkı


Runtastic_Birlesme_HIKAYE_SURDURULEBILIRLIK_gorsel1


SPORDA YENİ BİR DÖNEM

Bu hafta, günlük koşuları için aplikasyonu açanlar sürpriz bir görünümle karşılaşabilir; ama şimdi neler olduğunu açıklayacağız. Runtastic, adidas dünyasına yaklaşmak için yeniden markalaşıyor. Yenilik kapsamında adidas avantajları, daha az karmaşa ve tek hesapla oturum açma özellikleri sunuluyor ve kullanıcılara en çok önem verdikleri şey olan koşuya odaklanmaları için daha fazla zaman tanınıyor.

Runtastic sporcuları, avantaj ve ödüllerle artık global bir markanın ve topluluğun parçası olduklarını hissedecekler.

- Scott Dunlap, adidas Runtastic'in CEO'su 

Runtastic_Birlesme_HIKAYE_LANSMAN_gorsel2_DT

Runtastic'in CEO'su Scott Dunlap, geçiş süreci ile iligli vizyonunu şöyle açıklıyor: "Runtastic sporcuları, avantaj ve ödüllerle artık global bir markanın ve topluluğun parçası olduklarını hissedecekler." Bu vizyon, mevcut kullanıcıların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak birçok ek avantaj sunan, farklı bir deneyim anlamına geliyor. Kısacası, adidas Runtastic aplikasyonları şunları sunuyor:

1. Daha fazla özellik: Spor malzemeleri uzmanı adidas ve dijital antrenman deneyimleri uzmanı Runtastic, fayda sağlayacak birçok yenilik için işbirliği yapıyor.

2. Yalın görünüm sayesinde kolay okunur; egzersiz sırasında ipuçlarını ve bilgileri bulmanı kolaylaştırır.

3. Tek hesap daha az giriş ve daha fazla ödül anlamına gelir. Ekim ayı ortalarında, tek bir hesapla tüm adidas dünyasında gezinebileceksin. Bu özellik, kullanıcılara birkaç aşamada sunulacak.

Runtastic_Birlesme_HIKAYE_LANSMAN_gorsel34. Düzenli bir ana ekran. Tüm diğer Runtastic aplikasyonlarının son birkaç ay içinde App Store'lardan kademeli olarak kaldırıldığını fark etmiş olabilirsin. Aplikasyon sayısını azalttık; artık yalnızca iki ana aplikasyon olan adidas Running by Runtastic ve adidas Training by Runtastic'i kullanarak aynı deneyimden yararlanabilirsin.

Antrenman geçmişin ve tüm tercihlerin, eski aplikasyonda bıraktığın gibi seni bekliyor olacak. Bu birleşim, antrenmanlarında özel hedeflere ulaşmaya odaklamanı ve diğer kullanıcılarla dostça yarışmanı sağlayacak yeni özellikler de sunacak. Dahası, yeni antrenmanların sana pek çok ödül ve ayrıcalık da getirecek.

adidas Runtastic Pazarlama Başkan Yardımcısı Christoph Kullnig'e danıştık ve marka yenileme süreci hakkında birkaç kısa soru sorduk. İşte yanıtları:

1. Bu iki markanın güçlerini birleştirmesi ne anlama geliyor?

2015'ten beri Runtastic ve adidas, tek bir aile. Marka imajını yenileyerek bunu herkese yansıtma aşamasını ise daha yeni gerçekleştirdik, böylece aplikasyonun hem eski hem de yeni kullanıcıları onları iki farklı marka olarak değil, tek bir aile olarak algılayacak. Runtastic arka planda aplikasyonun geliştirilmesinden sorumlu olmayı sürdürürken adidas Running by Runtastic her koşuda seninle olacak.

2. Dikkat çeken, yeni özellikler var mı?

Mevcut aplikasyonun tüm özellikleri ve işlevleri aynı kalırken yeni eklediğimiz 'Yeni Hedefler' özelliğini tanıtmak için sabırsızlanıyoruz. Bunlar, kişisel hedefler belirlemenize yardımcı olmak ve sonrasında da hedeflerinize ulaşma konusunda motive etmek için tasarlandı. Ayrıca bazı Meydan Okumalar da ekliyoruz; bu da aplikasyon aracılığıyla tanışacağınız diğer kullanıcılarla girdiğiniz dostça yarışlarda enerjinizi taze tutacak bir başka özellik. Tüm işlevler eskisi gibi kullanılabilir olsa da bazı isimler ve simgelerde değişiklik olabilir. Ama tüm antrenman geçmişinizin ve tercihlerinizin kaydedildiğinden ve hiç olmadığı kadar kolay erişilebilir olduğundan emin olabilirsiniz.

3. Onca popüler uygulama varken adidas Runtastic aplikasyonlarını neden tercih etmeliyim?

Runtastic ve adidas'ın güçlerini birleştirmek, bize kullanıcıları öteye taşıyacak pek çok seçenek sunmuş oldu. Örneğin, artık onlara kayıtlı antrenmanları için özel avantajlar ve ödüller sunabiliyoruz.

Yeni özellikler geliştirmek söz konusu olduğunda, Runtastic ekibi, kullanıcı geri bildirimlerini her zaman çok ciddiye almıştır ve aplikasyonlar zaten kullanıcıları motive etme konusundaki başarısı ile tanınır.

Runtastic_Birlesme_HIKAYE_LANSMAN_gorsel4_DT

4. adidas Runtastic ne büyüklükte bir topluluk?

Bu aplikasyonları telefonunuza indirmiş olmak, zaten bu global fitness topluluğunun parçası olduğunuz anlamına gelir. Bu, aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren uluslararası koşu ekibi adidas Runners'ı da kapsar.

5. Yeni aplikasyonları nasıl edinebilirim?

Aplikasyonlar zaten telefonunuzda varsa ve bu özelliği etkinleştirmişseniz otomatik olarak güncellenecektir. Aksi takdirde, App Store/Google Play'den aplikasyonları manuel olarak güncellemeniz veya indirmeniz gerekebilir.

6. Herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

adidas Runtastic aplikasyonlarındaki çoğu özellikten ücretsiz olarak faydalanabilirsin. Antrenman planları gibi spesifik avantajlar, yalnızca belli bir ücret ödemeyi gerektiren adidas Runtastic Premium üyeliği dahilinde mevcuttur.

7. Aplikasyonun yeni halini beğenmezsem ne olur?

Bize bildirebilirsin. Aplikasyonu sürekli geliştiriyoruz ve sana kesintisiz ve etkili bir dijital antrenman deneyimi sunabilme hedefiyle geri bildirimini hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde değerlendireceğiz.

Koşu ve antrenmanda yepyeni bir dönem başlıyor. Bunun bir parçası olmaya hazır mısın?

adidas / Ekim 2019