VAHŞİ DOĞADA YÜRÜYÜŞ

Vizyonunu genişletecek yeni bir yol arayışında mısın? Zihnini ve yaratıcılığını şarj edip seni doğaya yakınlaştıracak ve sana enerji verecek bir boyut peşinde misin? Doğada yürüyüş tam da bu nedenle hayatının yeni merkezi olabilir.

Yürüyüşe uyanmak

Belki yürüyüşün sana uygun olmadığını, bunun yaşlı insanların, outdoor tutkunlarının ya da enerji dolu fitness bağımlılarının sporu olduğunu düşünüyorsundur. Ama yürüyüş sporu, basit köklerinden bugüne çok yol kat etti. Popülerliği her geçen gün biraz daha artıyor ve trend belirleyiciler, yürüyüşün geleceğin yogası olacağını düşünüyor.

Bu sporun yayılmaya devam edişi sebepsiz değil. Yürüyüş, kendi sınırlarını aşan bir fayda sunmasının ötesinde, denemek için önünde çok az engel oluşu ile de öne çıkıyor. Bu nedenle de outdoor severlerin dikkatini çekmesi ve trend statüsünü sürdürmesi şaşırtıcı değil.

outdoor-ss20-free-hiker-parley-lansman-hikaye-sayfası-görsel1-d 

Fiziksel ve zihinsel kasları esnetme

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Keith Ladzinski, “Yürüyüş, kaslarım ve yaratıcılığım için harika bir egzersiz.” diyor ve herkesin kendini olabildiğince sık dışarı atması gerektiğine yürekten inanıyor. Yürüyüş, hem bedensel hem de ruhsal fayda sağladığı ve aynı zamanda insanı baskı ve gerginlikten uzaklaştırdığı için günlük, düzenli egzersiz yapmak isteyen insanların dikkatini çekiyor.

Açık havaya çıkmak sadece günün ritmini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda hayatına yeni bir enerji ve bakış açısı getirir. Sadece belirlediğin rota ve parkurlardaki yeşil alan miktarını artırarak bile fiziksel ve zihinsel avantajlarını ikiye katlayabilirsin. İkna olmadın mı? Öğrenmenin tek bir yolu var. Ayakkabılarını giy ve yürüyüşe bir şans ver.


Sadece bir adım ötende

Yürümeye başlamak düşündüğünden çok daha kolay. Şüphesiz tam gaz gidebilir ve kendini Himalayalar'a yolculuk hayali kurarken bulabilirsin,

ama ilk meyvesini almak için mahallene yakın alanda kısa yürüyüşlerle işe koyulabilirsin. Her şey uzun ve enerjik bir yürüyüşe çıkmak gibi küçük adımlarla başlar ve bu herkes için kapının hemen önünde bekliyor. 


outdoor-ss20-free-hiker-parley-lansman-hikaye-sayfa-görsel2-d

Dik dağ sırtları, akan kum tepeleri, alpin ormanları ve etkileyici su yolları, unutulmaz maceralarla dolu. Yürüyüş parkurları her yerde, ama esas olan rotayı somutlaştırmak. Google Haritalar'da gezinmek, yakınında bulunan parklardan ve doğa parkurlarından nehir kıyılarına ve ormanlık alanlara uzanan yeşil renk kodlu bölgeleri taramak, rotanı bulmanı destekleyen, hızlı bir yöntem olabilir. En yoğun kentsel peyzajlar bile, yoğun şehir ışıklarından uzak, gizli bölgelerle dolu; doğa harikaları, sadece keşfedilmeyi bekliyor.

Tam anlamıyla fit hissetmiyor musun? Hiç merak etme. Yoğun bir antrenman programı ile başlaman gerekmiyor. Vücudunu çizik ve yaralanmadan uzak tutmak, yürüyüşe yeni başlayanlar için bile çocuk oyuncağı. Nereden başlayacağını kestiremiyorsan, 'core' bölgeni güçlendirmene yardımcı olacak basit birkaç sabah egzersizi ile işe başlayabilrsin. Bacaklarını şekle sokacak 'squat'lar ve ayak bileği ve diz bölgesini güçlendirecek 'lunge' varyasyonları, seni uzun süre destekleyecektir.


Açık hava hep orada

Yürüyüş sporunun en güzel yanı, yıl boyu, her an erişilebilir olması; canın her istediğinde doğa seni bekliyor. Sezon ve hava şartları nasıl olursa olsun, dışarıya her adım attığında doğa özel ve farklı bir şey sunar. Hepsi, teknolojiyle bağlantını kesip her şeyden uzaklaşmanı sağlayan, bilinçli bir mola kararına bakar. 

outdoor-ss20-free-hiker-parley-lansman-hikaye-sayfası-görsel3-d


Ayrıca milyonlarca ekipmana yatırım yapman da gerekmez. Yürüyüş, dev bir bütçeyle detaylı alışveriş gerektiren o özel sporlardan biri değil. İyi nefes alabilen bir ceket, hafif bir sırt çantası ve yol boyunca yaşadığın tüm özel anları yakalamak için iyi bir kamera alman yeterli olacaktır. Ancak işin en önemli kısmı, kaliteli bir yürüyüş ayakkabısına yatırım yaparak ayaklarına iyi bakmak. 


Sonra korkusuzca ilk adımını atabilirsin.

Yürüyüş ayakkabısı alırken nelere dikkat etmelisin? Burada esas olan outdoor ayakkabılarınla hangi rotayı seçeceğin, başka bir deyişle keşfetmeyi planladığın arazidir. Daha zorlu, dik, kayalık ortamlarda yürüyüş yapıyorsan, ekstra stabilite için sert bir ayakkabı gerekebilir, böylece ayağında çok çabuk yorgunluk hissetmezsin. Ancak, seni şehirden açık havaya taşıyacak, esnekliğin daha ön planda olduğu bir model arıyorsan, bu sertlik pek işine yaramayacaktır.

Genel olarak nasıl hissettiğin de en önemli faktörlerden biri. İlk giyişinde ayağının su toplamaması için, kutudan çıktığı andan itibaren rahat hissettiren bir ayakkabı istiyorsun. Aynı zamanda uzun mesafeler kat ettiğin uzun yürüyüşler boyunca da aynı rahatlığı sunmalı. adidas TERREX Free Hiker Parley, tam olarak bu amaçla tasarlandı. 

outdoor-ss20-free-hiker-parley-lansman-hikaye-sayfası-görsel4-d

Free Hiker Parley, nefes alabilen, hafif ve her ayak şekline anında adapte olan PRIMEKNIT örgü yapısı sayesinde, uzun yürüyüşlerde ayağın genişlemesine uyum sağlar. Hızlı tepki veren BOOST™ yastıklama teknolojisi, son derece konforlu bir koşu deneyimini de garantiler. Yağmurlu ıslak yollar, kayalık sahil yolları veya çamurlu yollar gibi kaygan yüzeylerde zemin tutuşu esastır. TERREX Free Hiker Parley'nin rakip markalardan %32 daha fazla zemin tutuşu sağlayan Continental kauçuk dış tabanı, bu tür zemin değişikliklerine kolayca adapte olur.


Daha yeşil bir dünya

Daha çevre dostu bir yaşam sürmek için küçük adımlar atmaya başlayabilirsin. Soruna çözümle cevap veren, plajlardan ve kıyı bölgelerinden toplanarak geri dönüştürülen plastik atıklardan elde edilen Parley Ocean Plastic™, PRIMEKNIT örgü kumaş dahil olmak üzere, TERREX Free Hiker Parley'nin tüm üst yüzey bileşenlerinde bulunuyor.

Bu özelliği ile sürdürülebilirliğe katkı sağlayan, yüksek performanslı bir yürüyüş ayakkabısı olarak öne çıkıyor. Açık havaya çıkıp doğaya kucak açmana yardımcı olurken doğayı da destekliyor. Bakalım bir sonraki yürüyüşün nereye olacak. #adidasterrex ile anlarını paylaş


outdoor-ss20-free-hiker-parley-launch-hikaye-sayfası-görsel5-d

Etiketler
adidas