alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
/ Mart 2020

SKATEISM: TAKIMSIZLARIN TAKIMI

Skateism, kaykay dünyasına kapsayıcı bir bakış açısı kazandırıyor. ‘Öteki'lerden oluşan bir kolektif tarafından kurulan bu yayın ve platform, alışılmadık olana kucak açıyor.

ÇABAYA GEREK YOK

Bu ekipte, kimlik, cinsiyet, cinsel yönelim veya beceri düzeyi ayırmaksızın herkese daima yer var. Kaykayı daha kapsayıcı bir alana dönüştürme misyonu ile ortaya çıkan Skateism'in kurucuları “göz ardı edilen, tuhaf ya da muhteşem olan” herkesi kolektiflerinin çatısı altında buluşmaya davet ediyor. Kolektif üyesi Holden Vetro, “Skateism kendini kaykay dünyasında farklı bir söylemle konumlandıran bir dergi ve aynı zamanda da bir platform." diyor. “Kaykay hakkında kenarda kalan tartışma ve ideolojileri gündeme getiriyor, alışılmışın dışında kalanları, queer temsilini ve daha az konuşulan deneyimleri ön plana çıkarmak için de çaba gösteriyor.”

Skateism, kaykay dünyasına yeni bir soluk getiriyor. --Holden Vetro

originals-ss20-superstar-drop2-seçki-hikaye-blog-ikinci-2-tümü


BAŞKA TÜRLÜ BİR EKİP

Skateism, Superstar ekibi için benzersizdi. Neden mi? Çünkü 2012 yılında kurulan dergi ve platform, arada kalan kimlikler ve kaykay arasında bir köprü oluşturarak konuya görünürlük kazandırma anlamında türünün ilk örneğiydi. Ekip, o günden beri, queer kimliklerin çok da kapsayıcı olmayan bir spor dalında temsiliyeti için gerekli adımları atıyor. Holden, “Büyük ölçüde erkek heteronormatif yapının işgali altında bir alan olduğundan, kaykayın bu deneyimin dışında kalanlar için pek davetkar bir alan olmadığını düşünüyorum. Bu platform kendi deneyimlerimizi onaylamakla kalmıyor, aynı zamanda insanları bu yeni alana adım atmaya, korkusuzca uygulamaya davet ediyor ve ayrıca bunu herkese kucak açan, kapsayıcı bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlıyor." diyor.

Skateism, stereotipleri yok etmek, bir etki yaratmak ve bir takım olmanın gerekliliğini kanıtlamak için farklı kimliklerden tüm kaykaycıları bir araya getiriyor. Katılımcılardan Tom Boyaval, “Cinsiyetinin bu işe uygun olup olmadığı önemli değil, bu fark etmez.” diyor. Skateism'in etkisi, platformun pozitif havasını sürekli soluyan çekirdek ekip tarafından bile hissediliyor. Ekip üyesi Alexandre Gaulmin, “Alışılmışın dışında ve öteki olduğunda, diğer insanlarla uyumlu bir alan bulmak zorlaşıyor; işte Skateism bize bu alanı kazandırdı. Birbirimizi bulmayı başardık, varlığımız karşılıklı güven veriyor ve birbirimizin desteğini hissederek bu alanlara daha rahat bir şekilde adım atabiliyoruz.” diyor.

[Skateism] geleneksel kaykaycı çizgisinin dışında kalanlara destek oluyor ve sıra dışı olmanın bir sorun olmadığını doğruluyor. --Noemie Sebayashi

originals-ss20-superstar-drop2-seçki-hikaye-blog-üçüncü-3-tümü


YARIŞ DEĞİL TOPLULUK

Skateism, değişimi ekip ruhuyla tetikleyerek Superstar takımının misyonunu tam anlamıyla gerçekleştiriyor. Alexandre, “Biz rekabetle ilgilenmiyoruz. Önemli olan birlikte olmak, gücü paylaşmak, bu enerjiyi bir araya getirmek... Aslolan göz önünde bulunmak, kaykay parkında yer almak ve ihtiyacı olan biri için orada bulunmak." diyor Alexandre. Ve kolektif üyelerinden Clara Pacotte de ekliyor: "Sana yardım edebilecek insanların olması, yeni başlıyorsan ya da bu alanda henüz becerin yoksa bile başarabileceğini söylemeleri çok önemli."

Skateism'in kurucuları, yeni nesil kaykaycılar kaykay parkına ilk kez geldiklerinde, onlara yeniden gelmeleri için bir sebep sunabilmeyi umuyor. Katılımcı Noemie Sebayashi, “Nasıl kaykay yapacağını bilmiyorsan, kaykay parkındaki en cesur kişi sensin. Sahadaki en büyük cesaret, bunu deniyor olmaktan ileri geliyor.” diyor. Alexandre ise ekliyor: "Kimi zaman oraya uymuyorsun... Her kim olursan ol, eğer arkadaşlarınla birlikte olabileceğini ve sevilebileceğini tüm dünyaya gösterebiliyorsak, bence bu harika!”

KAYKAY TAHTASINDA DEMOKRASİ

Alışılmadık olanı benimseyen Skateism, özgünlüğü kutluyor ve farklı geçmişlere sahip insanlara sadece kendilerini yaşamaları için güç veriyor. Alexandre, “Biz sadece 'öteki' olmanın ötesine geçebiliriz.” diyor. Bu takım kesinlikle takip edilmeye değer!

/ Mart 2020