alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-deliveryusp-free-returnsarrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclosecross-smalldropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
logo

TÜM YÖNLERİYLE

Garbiñe Muguruza

KORTTA VE KORT DIŞINDA POZİTİF KALMAK

Tüm sezon askıya alınsa da tenis ikonu Garbiñe Muguruza pozitif kalmaya ve ileriye bakmaya devam ediyor. İçindeki gücün hayatın zor anlarıyla başa çıkmasına nasıl yardımcı olduğunu paylaşıyor.

NE OLURSA OLSUN ÖZGÜNLÜK PEŞİNDE KOŞ

Garbiñe “Ben çok duygusal biriyim. Bu, yıllar içinde geliştirdiğim bir şey. Çok fazla enerji ve çalışma gerektiriyor” diyor ve ekliyor “Ne olursa olsun kim olduğumuzu ortaya koymalıyız, çünkü robot değiliz.”

TENİS BAŞLANGIÇ SETİ

Hep ileriye bakmalısın.

Hepimizin olumsuz düşünceleri var ama Garbiñe onlarla başa çıkmayı, onları tanımayı ve onlara kaptırmadan önce onları susturmayı öğrendi. “Zihninde kötü bir düşünce belirmeye başlarken, bu doğru bir düşünce olmayabilir, onu hızla değiştirmeliyim derim.” Basit iyimserliğe, her şeyin her zaman daha iyi olacağına güveniyor. Zor anlar uzun sürmediğini söylüyor. "Sadece o anların içinden geçmek ve güçlü kalmak zorundasın. Zorlu anlarda kendime sürekli bunu söylerim. Maç esnasında bile zor anlar, büyük kayıplar vardır. Ama sadece ileriye bakmaya devam ederim çünkü önümüzde harika şeyler var.”

“Zor anlar uzun sürmez. Sadece o anların içinden geçmek ve güçlü kalmak zorundasın. İleriye bakmaya devam ediyorum çünkü önümüzde harika şeyler var.”

Garbiñe Muguruza

Teniste çoğunlukla en zor anlarını tek başına göğüslersin. Garbiñe bunun, oyuncuların evde izolasyonla başa çıkmak konusunda donanımlı oldukları anlamına geldiğini söylüyor. “Bizim için bu tanıdık bir his. Kendinle çok zaman geçirirsin ve kendini meşgul etmenin ve pozitif tutmanın yollarını bulmalısın.” İsviçre'de evindeyken zamanının çoğunu yazmak ve moda tasarım eskizleri yapmak gibi sevdiği diğer şeylerin tadını çıkararak değerlendirdi. “Hiç durmadığım yılların ardından farklı bir şeyler yapmanın hoşuma gittiğini söylemeliyim” diye ekliyor. Antrenman yapmak onun iyimser ve odaklanmış kalmasını sağladı. “Antrenman disiplinimi evde de sürdürmek ve formda olduğumu hissetmek net bir şekilde düşünmeme yardımcı oluyor” diyor.

DURAKLAMANIN ARDINDAN OYUNA DEVAM

Tenis dünyası için kısıtlamalar kalkıyor ve Garbiñe yakında korta dönmeyi umuyor. Bu konuda sabırsız. “Hepimiz rekabeti özledik. Geri döndüğüm için çok mutlu olacağım ve çıkmaya hazırım.”

TEMEL ANTRENMAN ÜRÜNLERİ