alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas

PARLEY OCEAN PLASTIC®

Parley ile birlikte çalışarak plastik atıkları yüksek performanslı spor giyim ürünlerine dönüştürüyoruz.

ATIKTAN İPLİĞE

Parley Ocean Plastic®, uzak adalardan, plajlardan ve kıyı bölgelerinden toplanarak geri dönüştürülen plastik atıklardan elde ediliyor. Onu, tüm adidas x Parley yüksek performanslı spor giyim ürünlerinin üretiminde saf plastik yerine kullanıyoruz. Kıyılardaki plastik atıklar toplandıktan sonra balyalanıyor ve Parley tedarik zinciri ortaklarına gönderiliyor. Orada yüksek performanslı polyester ipliğe dönüştürülmek üzere daha küçük parçalara ayrıştırılarak yeniden işleniyor. adidas x Parley spor giyim ürünlerinde kullanılan Parley Ocean Plastic™, hem antrenmanlarına hem de gezegene mükemmel bir katkı sağlıyor.

PLASTİK ATIKLARLA MÜCADELE

5 trilyondan fazla plastik parça okyanuslarımızı kirletiyor. Ve her dakika, bir kamyon dolusu plastik okyanuslara dökülüyor. 2050 yılına geldiğimizde, okyanuslarımızda balıktan daha fazla plastik olabilir. Plastik, doğal malzemeler gibi biyolojik olarak parçalanmaz; hayvanların yiyecek zannettiği daha küçük parçalara ayrılır. Deniz canlılarının plastik tüketmesi, onu bizim de tüketmemiz anlamına geliyor. Bunu tersine çevirmek için çok geç değil. Geri dönüşüm, döngüyü kırmanın ilk adımı, ancak plastiği tamamen ortadan kaldırmak için yeniden düşünmemiz ve yeni yollar keşfetmemiz gerekiyor. Duruşumuzu, bakış açımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirme zamanı. İnsanlığın ekonomik sistemini doğanın ekosistemiyle senkronize etmenin yollarını bulmalıyız. Haydi, hep birlikte.

ÜZERİNE DÜŞENİ YAP

Okyanuslarımızın yardımımıza ihtiyacı var. Günlük alışkanlıklarımızda küçük değişiklikler yapmak büyük bir fark yaratabilir. Yeniden kullanılabilir bir su şişesi tercih ederek, alışveriş yaparken kendi çantanı yanında taşıyarak ve içecek sipariş ederken plastik pipete "hayır" diyerek sen de okyanusları korumaya başlayabilirsin.

GELECEK, BUGÜNDEN BAŞLIYOR

Sürdürülebilir bir gelecek, okyanuslardan daha derin. İşte bu yüzden çevreye daha az zarar veren ve gelecekte yeni ürünler haline gelebilecek materyalleri kullanacağımıza söz veriyoruz.