KİŞİSEL VERİLERİNİZE İLİŞKİN AÇIK RIZA BELGESİ

adidas, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili diğer mevzuat kapsamında ve Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilere İlişkin Bilgilendirme Belgesi'ne uygun olarak kişisel verilerinizi işlemektedir. Kişisel verilerinizin kanun kapsamında ve ticari yükümlülükler gereği işlenmesinin dışında, kişisel verileriniz aşağıda listelenen hizmetlerin kullanımına uygun olarak işlenecektir:


  • Benzer ürün ve hizmetler hakkında sizi bilgilendiren, bilgilendirici e-postalar, bültenler ve diğer belgeleri göndermek.
  • Ürün veya hizmet sonrasında geribildiriminizi istemek için sizinle iletişime geçmek. Yarım kalmış satış işlemi olması durumunda size bir hatırlatma göndereceğiz. Bu bildirimlere ilişkin aboneliğinizi her zaman derhal iptal edebilirsiniz ve e-postadaki veya başka bir mesajdaki bağlantıya tıkladığınızda ücret alınmaz.
  • Normal (elektronik olmayan) posta, e-posta, SMS, telefon veya diğer elektronik araçlarla pazarlama, reklam ve kamuoyu yoklaması amaçlarıyla sizinle iletişime geçmek. Bu durum adidas ürünleriyle alakalı bilgi, e-ticaret faaliyetleri, özel teklifler, promosyonlarla birlikte yerel mağaza açılışları, faaliyetleri veya spor etkinlikleri bilgilendirmesini de içermektedir. Sizinle, size özel ilgi duyabileceğiniz bilgilerle ilgili iletişim kurabilmek için (Bunlarla kısıtlı kalmamak üzere, örneğin, e-mağazalardaki alışveriş davranışınız, adidas yapı mağazalarında, sadakat programlarını kullanımınız, ürünleri değerlendirme ve incelemeleriniz, müşteri hizmetlerimizle olan iletişim geçmişiniz, bülten tıklama veya açılış sonuçlarınız, internette gezinme davranışınız (web izleme), abone olduğunuz bülten türleri, promosyonlara veya etkinliklere katılımınız, mi coach ile etkileşimleriniz ve (mobil) uygulamalarınızın kullanımı) gibi bizimle olan genel etkileşiminiz birleştirilecek, analiz edilecek ve kullanılacaktır.
  • Pazarlama, reklam ve/veya kamuoyu yoklaması amaçlarıyla iletişim bilgilerinizin adidas içerisinde bulunan diğer şirketlere sağlanması "İtiraz etme hakkı" ve "Düzeltme talebinde bulunma hakkı" gibi haklarınız konusunda bilgi ve özellikle izninizi geri çekmek konusunda lütfen Gizlilik Politikası'nda yer alan "Haklarınız" bölümüne göz atın.
  • Verilerinizin yurtdışında da mukim olabilecek ve/veya adidas sunucularının veya veri tabanı depolama tesislerinin yurt dışında bulunabileceği diğer adidas ve diğer üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları veya veri işlemcileri şirketlerine aktarılması. Bu açık izni vererek, verilerinizin burada açıklandığı üzere yurtdışına aktarımını ve saklanmasını onaylar ve kabul edersiniz. Diğer bütün durumlarda, veriler, kanunen iznimiz olmadığı sürece ön onayınız olmadan aktarılmayacaktır.
  • Müşteri memnuniyeti hakkında araştırma yapmak.
  • Başvuru ve şikayetlerinizi değerlendirmek.
  • Kimlik doğrulama prosedürlerini uygulamak.
  • Çalıştığımız kurum ve kuruluşların ve diğer bağlı şirketlerimizin hizmet sunumu.
  • Üçüncü tarafları kullanabileceğimiz kredibilitenizi değerlendirmek amacıyla verilerinizi kullanmak.

İşbu belgede kişisel verilerinizin alınan hizmetlerle ilgili Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş. tarafından kullanımını ve işlemini kabul ederek açık rıza vermektesiniz.