adidas Hüküm ve Koşulları

 

İşbu Hüküm ve Koşullar aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır: 1. Giriş; 2. Satın Alma Hükümleri; 3. Web Sitesi Kullanımı ve 4. Muhtelif Hükümler, ayrıca politika, işbu belgede bağlantı verilmiş hükümler veya belge takımı (toplu olarak “Hüküm ve Koşullar”).

1. GİRİŞ

https://adidas.com.tr/ ("Web sitesi") adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş., Rönesans Biz Plaza Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sk. No:4 34387 Sisli – İstanbul/Türkiye, (“adidas”) tarafından ve adına faaliyet göstermekte ve yönetilmektedir. İşbu Hüküm ve Koşulları kabul etmekle, işbu Web sitesine üye olma talebiniz tamamlanacak ve siz ve adidas arasındaki ilişki işbu Hüküm ve Koşullara tabi olacaktır.

adidas AG aralarında adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş.'nin de yer aldığı birçok bağlı ortaklıktan oluşan adidas Group'un ana kuruluşudur (bundan böyle hep birlikte "adidas/biz/bizler" olarak anılacak).

2. SATIN ALMA HÜKÜMLERİ

Lütfen Ürünlerin web sitesinden çevrimiçi siparişini vermeden önce işbu Satın Alma Hükümlerini dikkatlice okuyunuz.

2.1 İşbu Satın Alma Hükümleri Ne Zaman Uygulanır?

İşbu Satın Alma Hükümleri Ürünlerimizin tarafımızdan satılması ve teslimatı ile ilgili olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi de dahil tüm teklif ve sözleşmeler için uygulanır. Bir başka deyişle, (i) Web sitesinden herhangi bir şey sipariş etmeniz, (ii) Web sitesiyle doğrudan bağlantısı olan herhangi bir web sayfasından herhangi bir şey satın almanız veya (iii) bizden gelen herhangi bir teklifi kabul etmeniz durumunda işbu Satın Alma Hükümlerini kabul etmiş sayılırsınız. İşbu Satın Alma Hükümlerinin dışına çıkmak ancak tarafımızdan yazılı olarak anlaşmaya varılması durumunda mümkündür.

2.2 Ürünler

Web sitemizde zaman zaman teşhir edilebilecek farklı türde ürünlerimiz bulunmaktadır. (“Ürünler”).

Lütfen sınırlı baskı veya sınırlı üretim durumlarında Ürünler için söz konusu Ürünlerin müşteri başına düşen sayısında sınırlama gibi ilave kısıtlamalar uygulanabileceğini unutmayınız. İlave kısıtlamalar Web sitesi yoluyla size bildirilecektir.

Web sitesinde gösterilen tüm Ürünler stoklarla sınırlıdır. Bu durum, Web sitemizin stok mevcudiyetini yansıtmasını sağlamaya gayret etmemize rağmen, Web sitesinde gösterilen bir Ürünün stoklarda kalmamış olabileceği anlamına gelmektedir.

Ürünlerde farklı görsel elde edilmesi, görüntüleme teknolojileri veya diğer teknik nedenlerden dolayı renk ve diğer çeşitlilikler açısından küçük farklılıklar görülmesi mümkündür. adidas bu farklılıklar ve sapmalardan sorumlu değildir. Web sitesindeki yazım hataları, ürün açıklamaları veya belirgin hatalardan dolayı herhangi bir hak elde edilemez. Müşteri, Mesafeli Satış Sözleşmesinde öngörüldüğü şekilde daima cayma hakkına sahip olacaktır.

2.3 adidas ile sözleşme akdetme koşulları

Web sitesi yoluyla ürün satın almanız için 16 yaş veya üzerinde olmanız ve yasal olarak başka bir açıdan sözleşme akdetme ehliyetinden mahrum olmamanız gerekmektedir.

Web sitesi üzerinden sadece tüketici iseniz sipariş verebilirsiniz, yeniden satıcı iseniz veremezsiniz.

Talep veya siparişte bize sunduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu taahhüt etmiş olursunuz. 

2.4 Sizinle sözleşme nasıl akdedilir?

2.4.1 Genel Olarak Sözleşmenin Kurulması

Aşağıdaki unsurlar tüm ürün tiplerine uygulanır. Web sitesindeki tüm bilgiler sadece bir icaba davet niteliğindedir. Bir başka deyişle, bilgiler bir teklif veya bağlayıcı sözleşme niteliğinde değildir. Siparişinizin siparişte listelenen Ürünleri satın almaya yönelik bir teklif olduğunu kabul etmiş sayılırsınız.

Tarafınızdan verilen tüm siparişler bizim kabulümüze tabidir. Bir siparişi her zaman önceden teyit etme ve/veya bir siparişi herhangi bir gerekçe göstermeden ve size ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir sorumluluğumuz olmadan reddetme hakkımız bulunmaktadır. Siparişinizin kabul edildiğini en geç on iş günü içerisinde onaylamamamız durumunda, siparişiniz reddedilmiş sayılır.

Bir satış sözleşmesi oluşturulmadan önce, siparişinizi kendi takdirimize göre kabul etmemeyi seçebiliriz. Siparişinizi kabul edemediğimiz durumlara örnekler şu şekildedir:

  1. Ürünün/Ürünlerin Web sitesinde gösterilmesi ancak stokta bulunmaması;
  2. Ödemeniz için yetkinizi alamamamız;
  3. Bir Ürün için gönderim kısıtlamaları uygulanması;
  4. Web sitesinde gösterilen Ürünün/Ürünlerin yanlış fiyatlandırma veya başka şekilde yanlış açıklama gibi (belirgin) bir hata içermesi.

Siparişinizi (veya bir kısmını) kabul etmememiz durumunda, size veya bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir sorumluluğumuz doğmadan siparişinizi (veya bir kısmını) iptal etme hakkımız bulunacaktır. İptal işleminin ardından, elbette iptal edilen sipariş (veya bir kısmı) kapsamında bize ödenmiş olan (ve tarafımızdan alınmış) tutar için size para iadesi yapılacaktır.

Satış sözleşmesi oluşturulmasını takiben, Mesafeli Satış Sözleşmesi kapsamında belirtilen gerekçelerle siparişinizi iptal etme, böylece satış sözleşmesini feshetme hakkımız saklıdır. İptal işleminin ardından, elbette iptal edilen sipariş (veya bir kısmı) kapsamında bize ödenmiş olan tutar için size para iadesi yapılacaktır.

adidas herhangi bir yazılım, robot, ağ gezgini, örümcek veya diğer otomatik yöntemler veya aygıtların yardımıyla veya dahil olmasıyla verildiğini bildiği veya verilmesinden makul nedenlerle şüphelendiği bir siparişi reddetme hakkına sahiptir ve bu hakkı tamamen saklı tutar.

2.4.2 Sözleşmenin Kurulmasının Özel Yönleri

Siparişiniz verildikten sonra size tarafımızdan satın almayı teklif ettiğiniz Ürünlerin sipariş numarası ve detayları ile her tür teslimat hizmeti detaylarının yer aldığı bir sipariş onay bildirimi e-postası gönderilecektir.

Ülkenizdeki Web sitesinde yer alan Tıkla & Al özelliğinin Web sitesi üzerinden Ürün sipariş etme ve ödemesini yapma opsiyonunu içermeyebileceğini, fakat size Web sitesi üzerinden bir Ürün ayırtma ve daha sonra bunu yerel bir adidas mağazasından satın alıp ödemesini yapabilme opsiyonu sağlayabileceğini unutmayın. Tıkla & Al ile ayırtma işlemi sadece Web sitesi üzerinde yer alan ödeme adımı sırasında gösterilen seçili adidas mağazalarında mümkündür. Ayırttığınız ürünü satın almanız durumunda, yerel olarak seçtiğiniz adidas mağazası ile bir satın alma sözleşmesi akdetmiş olursunuz. Bu da Ürünü/Ürünleri sadece satın almış olduğunuz mağazaya, bu mağazanın iade politikasına tabi olacak şekilde iade edebileceğiniz anlamına gelir.  Dolayısıyla, aşağıdaki 2.13, 2.14 ve 2.15 bölümleri sadece Web sitesi yoluyla satın alınan Ürünlerin iadesinde uygulandığı için bu durumlarda uygulanmaz.

2.5 Mülkiyeti Muhafaza Kaydı

Herhangi bir sözleşme kapsamında alacağımız olan tüm tutarlar masrafların, erken veya geç teslimatların veya kısmi teslimatların ödemesi de dahil tamamen ödenene kadar tüm Ürünler adidas'ın mülkiyetinde kalacaktır. Herhangi bir ürünün mülkiyeti tamamen size geçene kadar bu ürünü satamaz, elden çıkaramaz veya rehnedemezsiniz.

2.6 Ürünlerin Bakımı

Ürünlerin etiketleri üzerinde basılı olan yıkama ve bakım talimatlarına dikkatinizi çekeriz. Talimatlara aykırı kullanım da dahil Ürünlerin yanlış kullanımından kaynaklanan herhangi bir hasardan dolayı hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

2.7 Sipariş İptali

Lütfen Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formuna bakınız ve/veya daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimizle irtibat kurunuz.

2.8 Fiyat

Belirtilen fiyatlara KDV dahildir. Fiyatlar Türk lirası üzerinden verilir, adidas, tarafınızdan sipariş verilmeden önce fiyat değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Herhangi bir özel teklif veya indirimi herhangi bir zamanda değiştirme, kısıtlama veya iptal etme hakkımız saklıdır.

Nakliye, taşıma, teslimat, posta, sigorta ve uygulanıyorsa gümrük ücretleri ve diğer idari vergiler gibi ek masraflar size ayrı olarak bildirilecek ve ücretlendirilecektir. Masraflar her bir Ürün ve teslimat tipi için farklılık gösterir.  Daha fazla detay için, lütfen 2.11 bölümüne bakınız veya Web sitesinin Teslimat bölümüne gidiniz. Tüm ek masraflar ayrı olarak ücretlendirilecek, bu masrafların dökümü yapılacak ve toplam sipariş tutarına eklenecektir.

2.9 Ödeme yöntemleri

Lütfen Mesafeli Satış Sözleşmesine bakın ve mevcut ödeme yöntemleri bilgileri için Web sitesini kontrol edin.

adidas her bir sipariş için adidas Gizlilik Bildirimi uyarınca ayrı bir kredibilite kontrolü yapma hakkını saklı tutar. adidas, bu kontrolün sonuçlarına bağlı olarak belli ödeme yöntemlerini reddetme hakkını saklı tutar.

2.10 Faturalandırma

Bizim tercih etmemize veya yürürlükteki kanunun gerekli kılmasına bağlı olarak  fatura kesilmesi veya sunulması durumunda, elektronik fatura kesme veya sunma hakkımız saklı olacak ve bu tip faturalandırma tarafınızdan kabul edilecektir.

2.11 Teslimat

Teslimat Türkiye sınırları içinde sizin tarafınızdan belirtilen adrese yapılacaktır. Teslimatı yalnızca bir ev veya iş adresi veya taşıyıcı teslim alma lokasyonuna ya da Ürünleri bir adidas mağazasından almayı tercih etmeniz durumunda ilgili adidas mağazasının adresine yapabiliriz. Ürünlerin tarafınızdan teslim alınmaya hazır olduğu, bu durumu bildiren bir e-posta ile size bizim tarafımızdan teyit edilecektir. Bir teslimat girişiminin başarısız olması durumunda, teslimat için görevlendirdiğimiz taşıyıcının Ürünleri taşıyıcı teslim alma noktasına teslim edebileceğini, bunun ardından adidasın Ürünleri teslim etme yükümlülüğü yerine getirmiş sayılacağını kabul etmektesiniz. Taşıyıcı, teslim alma noktasına teslimatı size bildirecektir.

Ücretsiz Gönderim en az 150 TL tutarında harcama yapılan siparişlerde standart teslimat için geçerlidir (zaman zaman tamamen bizim takdirimizde yapılacak revizyonlara tabi olarak). Tıkla ve mağazalarımızdan al seçeneğini tercih etmeniz durumunda herhangi bir gönderim ücreti alınmayacaktır.

Siparişlerin gönderimi iş günlerinde yapılacak, depomuzun bulunduğu bölgedeki resmi tatil günlerinde yapılamayacaktır. Dolayısıyla, yaşadığınız ülkedeki ulusal ve/veya dini bayramlar da dahil her türlü resmi tatilleri dikkate alınız. Teslimatlar resmi tatil olmayan iş günlerinde yapılacaktır.

Teslimat süreleri ile ilgili detaylı bilgi için, lütfen Web sitemizin Teslimat bölümündeki farklı teslimat türleri için belirlemelere bakınız.  Teslimat süreleri gösterge niteliğindedir ve dolayısıyla kesin teslim tarihleri olarak kabul edilmez. Sadece teslimat süresinin aşılması size tazminat hakkı kazandırmaz ve işbu belge ile tazminat haklarınızdan feragat etmiş sayılırsınız. Buna bağlı olmaksızın, Hızlı teslimli bir üründe beklenmedik bir gecikme olması durumunda, takdiri bize kalmak kaydıyla Hızlı teslim masrafını size tamamen iade edebiliriz. Bu durum da Ürünlerinizin siparişinin tamamının teslim edilmesinin daha uzun süreceği anlamına gelir.

adidas makul çerçevede mümkün olduğu sürece, Ürünlerinizi mümkün olduğunca erken teslim almanızı sağlamak için parça parça teslimat yapma hakkına sahiptir. Bu tip parçalı teslimatlara bağlı herhangi bir ek masraf bulunmamaktadır. Ancak, parçalı teslimat yapmamızı sizin talep etmeniz durumunda, ilave teslimat masraflarınızı ücretlendirebiliriz. Her bir parçalı sipariş ayrı bir satış sözleşmesi oluşturacaktır. Müşterinin parçalı teslimat talep etmesi ve bizim de bir parçayı geç teslim etmemiz veya bir sipariş parçasının hatalı olması durumunda, bu durum size parçalı siparişin diğer herhangi bir kısmını iptal etme hakkı vermeyecektir.

Çok düşük bir ihtimalle de olsa, satış sözleşmesi yaptıktan sonra siparişinizi (bir kısmını) teslim edemememiz veya artık edemeyecek durumda olmamız ve bu durumdan bizim sorumlu olmamamız halinde, satış sözleşmesini Mesafeli Satış Sözleşmesinin izin verdiği ölçüde feshetme hakkımız doğacaktır. Bu durumda, elbette makul şekilde en kısa zamanda ve en geç Mesafeli Satış Sözleşmesinde öngörülen süre içerisinde tarafımızdan bilgilendirileceksiniz ve yapmış olduğunuz ödemeler iade edilecektir.

2.12 İade ve Para İadeleri

İadeler ve Para İadeleri ile ilgili bilgiler için lütfen Web sitemizin Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ön Bilgilendirme Formu ve kısmına bakınız.

2.13 Değişim Politikası

Ürünlerde değişim yapılmamaktadır. Bir Ürünü değiştirmek istediğinizde, satın alınanı para iadesi için geri göndermeniz ve yeni bir sipariş vermeniz gerekecektir. Geri gönderme işlemi ancak 2.12 bölümünde öngörülen İadeler ve Para İadeleri Politikamıza uygun olarak yapıldığı takdirde para iadesi almanız mümkündür.

2.14 Hasar görmüş veya kusurlu Ürünler

adidas için en önemli şey kalitedir. Tasarlanmış oldukları kullanım için tamamen uygun ve sağlam kalabilmeleri için Tüm Ürünlerimiz gerçek yaşam koşullarında ayrıntılarıyla test edilir. Ürünlerimizi hasar görmüş veya kusurlu olması son derece nadir görülen bir durumdur. Ürünlerimizin satış sözleşmesine uygun olmasını temin etmek adidas'ın yasal yükümlülüğüdür.

İade Edilen Ürünler adidas Kalite Güvence Departmanı tarafından muayeneden geçirilir ve hasarın bir üretim kusuru veya imalat şartnamelerinden sapma sonucu meydana gelmesi durumunda para iadesi yapılır. Hatalı üretilmiş bütün Ürünlerin ücretini tamamen iade etmeyi taahhüt ederiz.

Sorunun malzeme kalitesi veya montaj süreci dışındaki nedenlerden kaynaklanması durumunda, orijinal Ürün size iade edilir. Aşağıdaki durumlarda Ürünlerin para iadesi yapılmamaktadır:

  • Web sitesi dışında bir tedarikçiden alınmış olması;
  • kötü kullanım veya ihmal sonucunda zarar görmüş olması (örn. kimyasallar, aşındırıcı maddeler, açık alev, yüksek ısı, keskin cisimlere vb. maruz kalması); ve/veya
  • kötü kullanılması veya kullanım amacı dışındaki aktivitelerde kullanılmasından dolayı zarar görmüş olması (örn. koşu ayakkabılarının kort sporlarında veya doğa yürüyüşü ayakkabısının iş botu olarak kullanılması vb.)

Herhangi bir Ürünün beklenen kullanım süresinin Ürünü kullanan kişi, kullanım koşulları ve kullanıcının karakteristik giyim şekline bağlı olduğunu unutmayınız. Normal aşınma ve eskime veya Ürünün makul kullanım süresini aşması sonucu zarar gören Ürünlerimiz yenisiyle değiştirilmez.

Müşteri Hizmetleri ekibimiz size yardım etmeye hazırdır. Lütfen soru ve yorumlarınız için bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyin. Buradan bize ulaşın.

3. WEB SİTESİNİN KULLANIMI

Lütfen Web sitesini ve Facebook ve Twitter dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla sosyal medya web siteleri üzerindeki her tür adidas içeriğini (birlikte "Web sitesi" olarak anılacak) kullanmadan önce bu web sitesi kullanımına yönelik Hüküm ve Koşulları ("Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşulları") okuyunuz. İşbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşulları tüm Web sitesi ziyaretleri ve kullanımları, ayrıca size veya Web sitesi yoluyla sunulan İçerik (aşağıda tanımlanan), bilgiler, öneriler, ürün ve hizmetler için uygulanır. Web sitesine erişim sağlayarak ve onu kullanarak, Web sitesi ve İnternet için geçerli olan diğer kanun veya yönetmeliklere ek olarak işbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarını tümüyle kabul etmiş sayılırsınız. İşbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarını kabul etmiyorsanız, lütfen Web sitesinden hemen ayrılınız.

3.1 Web Sitesi İçeriği

Logolar, ikonlar, ticari markalar, metin, grafik, fotoğraflar, görseller, hareketli görüntüler, ses, illüstrasyon ve yazılımlar dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak üzere Web sitesinde yer alan veya görüntülenen içeriğin tamamı ("İçerik"); adidas AG, bağlı iştirakleri, lisans sahipleri veya içerik sağlayıcılarının mülkiyetindedir. Genel tasarım ve İçerik dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla tüm Web sitesi unsurları telif hakkı, manevi haklar, veri tabanı hakları, marka ve fikri mülkiyet hakları ile ilgili diğer kanunlar tarafından korunmaktadır. İşbu sözleşme veya adidas ile yapılan başka bir sözleşmede açıkça izin verilmedikçe, Web sitesi veya İçeriğinin herhangi bir kısmı veya unsuru hiçbir şekilde kopyalanamaz veya yeniden aktarılamaz. Web sitesi, İçeriği ve tüm ilgili haklar, aksi açıkça kararlaştırılmadıkça adidas, bağlı iştirakleri veya lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetinde kalacaktır. İlgili tüm haklar saklıdır.

3.2 Telif hakkı ve markalar

Tüm içeriğe ait telif hakkı uygun olduğu şekilde adidas, bağlı iştirakleri veya lisans sahiplerinin mülkiyetindedir ve onların mülkiyetinde kalır. Web sitesi dahilinde özel belgelerde aksi belirtilmedikçe, Web sitesi üzerinden bulunan İçeriği sadece kişisel, bilgilendirme ve ticari olmayan amaçlarla görüntüleme, oynama, yazdırma ve indirme için yetkiniz bulunmaktadır. Herhangi bir materyalde değişiklik yapamaz ve herhangi bir İçeriği kopyalayamaz, dağıtımını yapamaz, aktaramaz, görüntüleyemez, ifa edemez, çoğaltamaz, yayınlayamaz, lisans veremez, üzerlerinden türev işler oluşturamaz, devredemez veya satamazsınız. Önceden adidasın rızasını almadan herhangi bir İçeriği yeniden kullanamazsınız. İşbu hükümlerin amaçlarına uygun olarak, bu İçeriğin başka herhangi bir Web sitesinde veya ağ tabanlı bilgisayar ortamında kullanılması yasaktır. Web sitesi üzerinde bulunan İçerikte yer alan herhangi bir telif hakkı, marka veya diğer mülkiyet bildirimleri sizin tarafınızdan kaldırılmayacaktır.

Web sitesinden yazılım (ekran koruyucu, akıllı telefon uygulamaları, ikonlar, videolar ve duvar kağıtları dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak üzere) indirmeniz durumunda, yazılımın lisansı içerisinde yer alan veya yazılım tarafından oluşturulan tüm dosya ve görseller ve yazılıma eşlik eden verilerle birlikte (toplu olarak "Yazılım") adidas tarafından size verilir. adidas Yazılım mülkiyetini size devretmez. Yazılımın kayıtlı olduğu ortama sahip olabilirsiniz, fakat adidas Yazılım ve ona ait tüm fikri mülkiyet haklarının sahipliğini tamamen kendinde tutar. Sizin tarafınızdan yazılımın yeniden dağıtımı, satışı, geri derlemesi, ters mühendisliği, kaynak kodu oluşturma işlemi veya başka şekilde okunabilir forma dönüştürülmesi yapılamaz.

adidas Group ürünleri, ambalajları ve/veya Web sitesi üzerinde görünen tescilli olsun ya da olmasın tüm markalar, hizmet markaları, logolar ve ticari unvanlar ("Markalar") adidas, bağlı iştirakleri veya lisans sahiplerinin (uygun olduğu şekilde) münhasır mülkiyetinde kalır ve yürürlükteki marka kanunları ve anlaşmaları ile korunur. Markaların herhangi birini, malzemelerin Web sitesi üzerinden dağıtımına yönelik reklam veya tanıtımda da dahil, adidas'ın önceden yazılı onayını almadan kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz, yükleyemez, paylaşamaz, iletim ve dağıtımını yapamaz veya değiştiremezsiniz. Markaların Web sitesinin (veya bir kısmının) harici bir internet web sitesinde depolanması veya kopyasının oluşturulması veya Web sitesi ile diğer herhangi bir internet web sitesi arasında herhangi bir link, hiper metin, bağlantı veya derin bağlantı oluşturulması gibi, başka herhangi bir Web sitesi veya ağ bilgisayarı ortamında kullanılması adidas'ın açıkça yazılı onayı olmadan kesinlikle yasaktır.

3.3 Taahhütlerden feragat

Web sitesi ve İçerik ücretsizdir ve herhangi bir türde taahhütte bulunulmadan 'olduğu gibi' sunulur. Web sitesi üzerindeki bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve tavsiye niteliği taşımaz.

adidas Web sitesinde yer alan bilgilerin ve/veya diğer araçların doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu ya da Web sitesinde veya Web sitesini kullanılır hale getiren sunucuda virüs veya diğer zararlı bileşenler olmadığını beyan veya taahhüt etmez. Ayrıca, Adidas özel bir BT altyapısı veya bağlanırlık sağlamayacaktır. Dolayısıyla, adidas Web sitesinin kesintisiz veya hatasız olarak çalışacağını beyan veya taahhüt edemez. adidas Web sitesi üzerindeki İçeriğin kullanımıyla ilgili olarak, her bir durumda tamamen yürürlükteki kanunların izin verdiği ölçüde doğruluğu, gerçekliği, yeterliliği, faydalılığı, dakikliği, güvenilirliği veya başka bir unsuru açısından herhangi bir taahhüt veya beyanda bulunmamaktadır.

3.4 Sorumluluğun Sınırlandırılması

Bu web sitesini kullanımınızın riski kendinize aittir. Kanunlarla belirtilen veya uygulanan koşullar, taahhütler veya tüketici garantilerinin hariç tutulamadığı durumlarda, adidas bunu yapma yetkisi olan durumlar olan hizmetlerle ilgili, ilgili hizmetlerin yeniden ikmali veya bu yeniden ikmal masrafının ödenmesi; ve mallarla ilgili olarak ilgili malların onarımı veya değişimi ya da onarım veya değişim masrafının ödenmesinde kendi sorumluluğunu sınırlandırır. Aksi takdirde, kanunların izin verdiği azami ölçüde, adidas veya çalışanları, yetkilileri, yöneticileri ya da temsilcileri, yüklenicileri ve bu web sitesi veya İçeriğin oluşturulması, üretilmesi veya teslim edilmesi sürecine dahil olmuş herhangi bir başka taraf; adidas bu şekilde herhangi bir zarar veya hasar olasılığı konusunda bilgilendirilmiş olsa dahi, nasıl sebep olunursa olunsun (ihmal veya başka şekilde) bu web sitesi veya İçeriğin veya bu web sitesi yoluyla size sunulan başka herhangi bir materyal veya ürünün kullanılması veya kullanılamamasından kaynaklanan, virüsler veya bu web sitesi üzerindeki bilgilerdeki herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten kaynaklanan ya da web sitesi yoluyla elde edilen ürünlerin ifası ile ilişkili veya bu web sitesi veya Hüküm ve Koşullardan veya bunlarla bağlantılı olarak başka şekilde doğan hasarlar da dahil, herhangi bir kişi veya kuruluşta meydana gelen herhangi bir doğrudan, dolaylı, özel, bağlı veya diğer zarar veya hasardan sorumlu olmayacaktır (ve siz işbu belge ile adı geçen kişi ve kuruluşları her tür yükümlülükten azletmektesiniz).

3.5 Üçüncü taraflara verilen bağlantılar

Rahatlığınız ve Web sitesini kullanma deneyiminin iyileştirilmesi için, üçüncü tarafların mülkiyeti ve kontrolünde bulunan web sitelerine zaman zaman bağlantı verilebilir. Bu bağlantılar sizi adidas hizmetinin dışına taşır ve Web sitesinden çıkarır ve adidasın kontrolü dışındadır. Buna birlikte markalama anlaşmasının bir parçası olarak Markaları kullanabilecek olan ortaklara verilen bağlantılar da dahildir. Bağlantı kurabileceğiniz Web siteleri kendi ayrı hüküm ve koşulları ile gizlilik politikasına sahiptir. adidas bu Web sitelerinin içerik ve faaliyetlerinden sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Dolayısıyla, bu Web sitelerini ziyaret etme/erişim sağlamanın riski tamamen size aittir.

Anılan diğer Web sitelerinin kullanıcılara kendi çerezlerini gönderebileceğini, veri toplayabileceğini veya kişisel bilgiler talep edebileceğini ve dolayısıyla bu Web sitelerini kullanmadan önce bunlar üzerindeki kullanım koşulları ve/veya gizlilik politikalarını kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

3.6 Web Sitesinin Kötüye Kullanımı

Web sitesini üçüncü taraf fikri mülkiyet haklarını ihlal eden veya edebilecek ya da tehdit edici, yanlış, yanıltıcı, tahrik edici, küçültücü, gizliliği ihlal edici, müstehcen, pornografik, istismar edici, ayrımcılık gözeten, yasadışı şekilde veya ceza gerektiren suç sayılabilecek, herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden herhangi bir davranışı teşvik edici veya başka şekilde hukuki sorumluluğa yol açabilecek ya da herhangi bir kanunu ihlal edebilecek herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (aşağıda tanımlanan) paylaşmak veya aktarmak amacıyla kullanmanız kesinlikle yasaktır. adidas, tamamen kendi takdirine kalmak kaydıyla ve Web sitesini kullanmanızın bu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşulları ve/veya yürürlükteki kanunlardan herhangi birinde ihlal teşkil ettiğine inandığı durumlar dahil istediği zaman Web sitesine erişiminizi engelleyebilir.

Ayrıca, Web sitesini reklam veya başka herhangi bir ticari tanıtım amacıyla kullanmanız yasaktır.

(a) Web sitesi veya içeriğinin herhangi bir kısmına erişim sağlamak, bunları kopyalamak, etkilemek veya takip etmek ya da Web sitesi veya herhangi bir içeriğinin yapısı veya sunumunu bozmak ya da (b) Web sitesi veya Web sitesi üzerinden yapılan herhangi bir işlemin yürütülmesine müdahale etmek veya herhangi bir kişinin Web sitesini kullanımını etkilemek veya buna müdahale etmek ya da herhangi bir üçüncü tarafın Web sitesi üzerinden herhangi bir ürün satın almasını kolaylaştıracak bir yardımda bulunmak amacıyla herhangi bir yazılım, robot, böcek, örümcek, sayfa kazıyıcı veya başka herhangi bir otomatikleştirilmiş araç veya aygıt kullanamazsınız.

Web sitesi veya Web sitesine bağlı herhangi bir sistemin herhangi bir kısmı veya özelliğine hackleme, parola çözme veya diğer yasadışı veya yetkisiz araçlar yoluyla yetkisiz erişim sağlama girişiminde bulunamazsınız.

3.7 Kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik

Siz veya Web sitesinin diğer kullanıcılarının Web sitesinde paylaştığı ya da Web sitesini kullanarak aktardığı tüm düşünce, bilgi, yorum, çizim, grafik, fotoğraf, bağlantı, soru, öneri, bilgi, video ve diğer materyaller ("Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik") gizli olmayan ve tescilsiz içerik olarak kabul edilecektir. Buna göre, adidas Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş herhangi bir İçeriği herhangi bir ortamda ve dünya genelinde kullanma, kopyalama, üçüncü taraflara dağıtma ve açıklama konusunda münhasır olmayan, telifsiz kullanım hakkına sahiptir (lisans verme). Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin dağıtımında adidas'ın sadece pasif bir aracı olduğunu ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin içerik veya doğruluğu konusunda size ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu veya yükümlü olmadığını kabul ve beyan etmiş sayılırsınız. adidas tarafınızdan yayınlanan Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin sürekli olarak takibini veya kullanıcılar arasında ortayolu bulma görevini üstlenmeyecek ve bu şekilde bir yükümlülüğü olmayacaktır. Yukarıda sayılanların genelliğini kısıtlamadan, Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerikte ifade edilen veya yer alan herhangi bir bilgi, düşünce, yorum, öneri veya diğer bilgiler her zaman adidasınkileri temsil etmeyebilir. Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin tarafınızdan kullanımına ait risk tamamen size aittir. Tarafınızdan paylaşılan veya aktarılan herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin size özgü olduğunu ve herhangi bir üçüncü tarafın çalışmasını kopyalamadığını ya da herhangi bir üçüncü kişinin fikri mülkiyet haklarını, gizlilik ve kişilik haklarını başka şekilde ihlal etmediğini ve küçük düşürücü ya da aşağılayıcı ifadeler içermediğini beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız. Ayrıca, bu paragrafta öngörülen lisansı verme yetkisine sahip olduğunuzu da beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız. Tarafınızdan paylaşılan ya da aktarılan herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik veya Web sitesinin tarafınızdan kullanılmasıyla ilgili olarak adidas veya bağlı iştiraklerinin uğradığı veya maruz kaldığı tüm masraf, harcama, zarar, ziyan ve borçları için adidas ve bağlı iştiraklerini tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

adidas takdiri tamamen kendisine ait olmak üzere tarafınızdan paylaşılan ya da aktarılan ve adidas'ın işbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarına uygun olmadığına inandığı (üçüncü taraf fikri mülkiyet hakları, gizlilik veya kişilik haklarını ihlal eden veya edebilecek materyaller dahil) ya da adidas için başka bir şekilde kabul edilebilir olmayan herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriği engelleme veya kaldırma hakkını saklı tutar.

İşbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarını ihlal eden herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriği (veya başka İçerik) derhal yazılı olarak adidas'a bildirmeyi kabul etmiş sayılırsınız (iletişim bilgileri için aşağıda Bizimle Nasıl İrtibat Kurabilirsiniz bölümüne bakınız). adidas'a buna benzer Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçeriğin (veya başka İçerik) işbu Web Sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarını ihlal edip etmediğini incelemesine olanak sağlamak için yeterli bilgi sunmayı kabul etmiş sayılırsınız. adidas bu şekilde bir şikayeti incelemek için iyi niyet çerçevesinde gayret göstermeyi kabul eder ve böyle bir durumda tamamen kendi takdirine bağlı olarak harekete geçecektir. Ancak, adidas buna benzer herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik veya başka İçeriği engelleme veya kaldırma (tamamen veya kısmen) beyan ve taahhüdünde bulunmaz.

3.8 İstenmeden gönderilen fikirler

adidas kendisi dışındaki kişilerden gelen adidas faaliyet alanı ile ilgili metin, görsel, ses, yazılım, bilgi veya başka türde araçlar içeren fikir, buluş, tasarım ve/veya diğer materyallerin ("Materyaller")  istenmeden gönderimlerini (ayakkabı, giyim, spor malzemeleri ve hizmetler dahil ancak bunlarla kısıtlı olmamak üzere) gözden geçirmeme veya kabul etmeme politikası izler. Dolayısıyla, Web sitesinde hiçbir Materyaller paylaşmamanız veya bunları adidas'a e-posta ya da başka yollarla göndermemeniz gerekir.

4. MUHTELİF HÜKÜMLER

4.1 Bizimle nasıl irtibat kurabilirsiniz?

Web Sitesi veya adidas Hüküm ve Koşulları ile ilgili herhangi bir soru veya yorumunuz olması ya da nadiren görülen bir durum olsa da bir şikayette bulunmak istemeniz halinde lütfen  buraya tıklayınız Müşteri Hizmetlerimizle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.

Ayrıca, bize aşağıdaki adresten de yazabilirsiniz:

4.2 Öncelikli Hükümler

adidas Hüküm ve Koşulları ile Web Sitesinin diğer bölümlerinde ya da bağlantılarında yer alan herhangi bir içerik arasında çelişki olması halinde, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu haricinde işbu belgede yer alan adidas Hüküm ve Koşullarına öncelik tanınacaktır.

4.3 adidas Hüküm ve Koşullarında Değişiklikler

İşbu Hüküm ve Koşullarda takdiri tamamen bize ait olmak üzere ve herhangi bir zamanda ve size danışmadan değişiklik yapma hakkımız saklı olup, buna göre sizin için geçerli olan mevcut Hüküm ve Koşullara onay vermiş sayılırsınız.

Bu Web sitesi ve sizinle bizim aramızda yapılan herhangi bir satın alma sözleşmesinin kullanımı bu Web sitesi yoluyla sipariş verdiğiniz anda ya da bu Web Sitesine göz attığınız tarihte (hangisi uygulanabilirse) yürürlükte olan adidas Hüküm ve Koşulları versiyonuna tabi olacaktır.

Değişiklikler için lütfen adidas Hüküm ve Koşullarını periyodik olarak kontrol edin.

4.4 Verilerin korunması

adidas Web sitesine erişim sağlayan ve kullanan kişilerin gizliliğine tamamen saygı duyar. Çerez kullanma yöntemimiz, hangi tür bilgileri, nasıl ve ne amaçla topladığımız, bilgilerinizi nasıl ve hangi koşullar altında kullandığımız ve açıkladığımız konusunda detaylar için lütfen işbu adidas Hüküm ve Koşullarında yer alan ve onun bir parçasını oluşturan ve Gizlilik Politikamıza bakınız.

Bir satın alma siparişi vererek kişisel verilerinizi Gizlilik Politikamız uyarınca toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi, depolayabileceğimizi ve işleyebileceğimizi kabul etmiş ve anlamış sayılırsınız.

4.5 Ayrılabilirlik

adidas Hüküm ve Koşullarının her bir hükmü ayrı ayrı ve birbirinden bağımsız olarak yorumlanacaktır. Herhangi bir hükmün geçersiz, hükümsüz veya başka şekilde uygulanamaz sayılması durumunda, bu hüküm adidas Hüküm ve Koşullarından ayrılmış kabul edilecek ve diğer hükümlerden herhangi birinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

4.6 Alt yüklenicilik ve devir

adidas, adidas Hüküm ve Koşulları kapsamındaki haklarınızın etkilenmemesi ve kanunlar tarafından izin verilmesi koşuluyla adidas Hüküm ve Koşulları kapsamındaki hak ve yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını alt yükleniciye verme, devir ve temlik etme veya yenileme hakkını saklı tutar. adidas hüküm ve koşulları kapsamındaki hak ve yükümlülüklerinizden herhangi birini yazılı olarak onayımızı almadan alt yükleniciye veremez, temlik edemez veya başka şekilde devredemezsiniz.

4.7 Makul kontrolü aşan olaylar

adidas, adidas Hüküm ve Koşulları kapsamındaki yükümlülüklerini adidas'ın makul kontrolü dışında meydana gelen bir nedenden dolayı geciktirmesi veya yerine getirememesi veya bu Hüküm ve Koşullara uyamaması durumunda sorumlu tutulmayacaktır.

4.8 Yürürlükteki kanun ve yetkili yargı bölgesi

adidas Hüküm ve Koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacaktır.

İşbu Hüküm ve Koşullar kapsamında doğabilecek herhangi bir ihtilaf için münhasıran Türkiye İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri yetkili olacaktır.