adiClub Hüküm & Koşullar ve Platform Kullanım Şartları


 adiClub'a ("Kulüp") hoş geldiniz. Kulüp, aşağıda Bölüm 1'de daha ayrıntılı olarak açıklandığı üzere üyelik programı ve adidas koşu ve antrenman uygulamalarına abonelik içerir.  Ayrıca, üyelik hesabınız aracılığıyla adidas web sitesini kullanımınız Bölüm 2'de belirtilen Platform Kullanım Koşullarımıza ve tümü adidas platformunun ("Platform") parçası olan adidas ve adidas uygulamasının (bireysel ve toplu olarak "Uygulama" olarak anılacaktır) kullanımına tabidir. 3. Bölüm, üyelik, adidas koşu ve antrenman uygulamaları aboneliği ve Uygulamaların toplu olarak kullanımı için geçerli olan genel şartları içerir. Kulüp, İstanbul Ticaret Sicili'nde 406873 sicil numarası ile tescil edilmiş, kayıtlı adresi "Rönesans Biz Plaza Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok. No. 4 Şişli/İstanbul" ve KDV numarası 0080153737 olan Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş. tarafından organize edilmektedir.  ("adidas", "biz" veya "bize"). "Siz" veya "sizin" derken, sizi, yani bu hüküm ve koşullara ("Koşullar") erişen kişiyi kastediyoruz. Bu Koşullar, Kulüb'e katılımınızı yönetir ve Kulübe katılarak, bu Koşullara tabi olmayı kabul edersiniz. Kulübe katılarak, www.adidas.com.tr adresinden erişilebilen eCom hüküm ve koşullarımıza ("eCom Hüküm ve Koşulları") tabi olmayı da kabul etmiş olursunuz.

Lütfen bu Koşulları dikkatlice okuyun.

Bölüm 1

1. UYGUNLUK

Kulübe katılmak için en az 16 yaşında ve yasal olarak Türkiye Cumhuriyeti'nde ikamet ediyor olmalısınız. 16 yaşından büyük ancak 18 yaşından (veya bulunduğunuz yerdeki reşit olma yaşından) küçükseniz, Kulüb'e kaydolmadan önce ebeveyninizin veya vasinizin de onayını almanız ve ebeveyninizin veya vasinizin aşağıdaki Koşullar’ı okuyup kabul etmesi gerekir. Kulüb'e kaydolarak ve katılarak, bu uygunluk koşullarını karşıladığınızı onaylamış olursunuz.

Kulüb'e nasıl katılacağınız, nasıl puan kazanacağınız, mevcut ödüller ve ödüllerin nasıl kullanılacağına ilişkin üst düzey bir özet için lütfen https://www.adidas.com.tr/tr/adiclub adresini ziyaret edin. Ayrıca SSS bölümümüzü de ziyaret edebilirsiniz. https://www.adidas.com.tr/tr/adiclub-faq.html bölümünden Müşteri Desteği https://www.adidas.com.tr'ye tıklayarak Kulüp'e ulaşabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için lütfen aşağıyı okumaya devam edin.

2. KULÜBE KATILIM

Yukarıdaki uygunluk kriterlerini karşılıyorsanız, www.adidas.com.tr adresinden, adidas mobil uygulamalarından veya adidas perakende mağazalarından kayıt formu doldurarak Kulübe üye olabilirsiniz. Kulübe üye olmak için herhangi bir ürün satın almanıza gerek yoktur. Kişi başına yalnızca bir hesaba izin verilir. Kulübe katılırsanız, kayıt formunda istendiği gibi kendinizle ilgili gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz bilgileri sağlamayı ve sürdürmeyi kabul etmiş olursunuz.

3.     PUAN KAZANMA

Kulübün bir üyesi olarak, üyelik seviyesi puanları ("Seviye Puanları") ve harcanacak puanlar ("Harcanacak Puanlar") (birlikte "Puanlar") kazanmaya hak kazanırsınız.
Resmi web sitemiz www.adidas.com.tr'nin ("İnternet Sitesi") Türkçe versiyonu, resmi mobil uygulamalarımızın Türkçe versiyonu üzerinden yapacağınız alışverişlerde (hediye kartı kullanımı veya satın alımı hariç), adidas Uygulaması veya Onaylı Uygulama (birlikte "Uygulama") veya bu Koşulların Ek A'sında belirtildiği şekilde Türkiye'deki katılımcı adidas perakende mağazalarında ("Mağazalar") (birlikte "Uygun Kanallar”) Puan kazanacaksınız. Harcadığınız her 10 TL için 4 Seviye Puanı ve 4 Harcanacak Puan kazanırsınız.
Satın alımlar, normal ve indirimli fiyatlı mal alımlarını içerir. Uygun Kanallar dışındaki mağazalardan yapılan satın almalar (adidas ürünleri satın alsanız bile) Puan kazandırmaz. Satın aldığınız ürünleri iade etmeniz durumunda, bu ürünler tarafından kazanılan Puanlar toplam Puanınızdan düşülecektir.
Satın alma işlemleri için Puan kazanmanın yanı sıra, bizimle belirli etkileşimler için de Puan kazanabilirsiniz. Kullanılabilir Puan sayısı https://www.adidas.com.tr/tr/adiclubrewards adresinde belirtildiği gibi olacaktır. Bunlar şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:
·      Hoş geldin bonusu: Kulübe üye olarak ilk kez başarılı bir şekilde kaydolduğunuzda, katıldığınız için teşekkür etmek amacıyla hesabınıza otomatik olarak Puan yatıracağız.
·      Profil bonusu: Uygulama veya Web Sitesinde eksiksiz bir profil gönderirseniz, size ek Puanlar verilir. Bu profil bonusu yalnızca bir kez kazanılabilir. O sırada tarafımızca açıkça belirtilmedikçe, profilinizde sonradan yapılan değişikliklere Puan verilmeyecektir.
·      Ürün incelemeleri: Web sitesinde veya Uygulamada  adidas ürünleri hakkında yorum yayınlayarak Puan kazanabilirsiniz. Ürün incelemelerinizin herkesin görebileceği şekilde olmasına izin vermiş olursunuz. Her takvim yılında yalnızca en fazla 10 değerlendirme için Puan alabilirsiniz. Şüpheye mahal vermemek için, incelemenizi gönderirken size sunulan Müşteri Puanları ve İncelemeleri hüküm ve koşullarına uymanız koşuluyla, incelemenizin içeriğini belirlemekte özgürsünüz.
·      Doğum günü bonusu: Seviyenize bağlı olarak doğum gününüzde bonus Puan almaya hak kazanabilirsiniz. Bu otomatik olarak üyelik hesabınıza yatırılacaktır. Doğum günü bonusu Puanları, bir takvim yılı boyunca yalnızca bir kez verilecektir.
Zaman zaman, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, size önceden bildirimde bulunarak veya bulunmayarak Puan kazanabileceğiniz ve kazanılan Puan sayısını değiştirebileceğiniz etkileşimleri değiştirebilir, durdurabilir veya ekleyebiliriz.
Alışverişleriniz veya etkileşimleriniz için uygun Puanları almak üzere adidas üyelik kimliğinizi (e-posta adresi veya üyelik kimliği) Mağazalarda sağlamanız veya Web Sitesinde veya Uygulamada adidas hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir. Oturum açmamış olmanız veya kimliğinizin kanıt olarak kabul edilmemesi nedeniyle uygun Puanları alamamanız durumunda, adidas müşteri hizmetleri ekibiyle www.adidas.com.tr iletişime geçerek Puanları adınıza satın almalar veya etkileşimler için kullanabilirsiniz.
Mevcut adidas hesabı sahipleri, Kulüp'e taşındıkları günden itibaren Puan kazanmaya başlayabilirler ve daha önceki hiçbir işlem veya etkileşim Puan için uygun olmayacaktır. Yeni üyeler, Kulübe kaydoldukları tarihten itibaren Puan kazanmaya başlayacak ve e-posta adresinizi (Kulüp üyeliğiyle ilgili olarak sizinle iletişime geçilmek amacıyla) vermiş olduğunuz durumlar dışında, daha önceki hiçbir işlem veya etkileşim Puan için uygun olmayacaktır. Bir satın alma işlemi gerçekleştirirken ve daha sonra Kulübe katılırsanız, bu satın alma işlemi için size Kulüp üyeliğiniz için Puanlar vereceğiz. Kulüp üyelik başlangıç tarihleri hesap türlerine göre değişiklik gösterebilir.
Harcamak için yalnızca maksimum 100.000 Puan biriktirme hakkınız olacaktır ("Sınır"). Limite ulaşır ancak size Harcamak için Puan kazandıracak bir faaliyette bulunursanız, hesabınıza Harcamak için 0 Puan ekleyeceğiz, ancak bu, 365 günlük süreyi sıfırlayacaktır (aşağıda Madde 4'te belirtildiği gibi).

4.     PUANLARIN SÜRESİ

Seviye Puanları
Seviye Puanları 12 ay boyunca geçerli kalacaktır. Bu süre her zaman puanın kazanıldığı ay sonunda biter. 9 Haziran 2022'de Seviye Puanları kazandıysanız, adidas aksini açıkça belirtmedikçe, Seviye Puanları 30 Haziran 2023'te sona erecektir. Seviye Puanları üyeler arasında transfer edilemez. Seviye Puanlarının nakit değeri yoktur ve nakde çevrilemez.

Harcanacak Puanlar
En sadık üyelerimizi ödüllendirmek için, düzenli olarak puan kazananlar için daha fazla adiClub avantajı olacak. Harcanacak Puanların süresi, size Harcanacak Puanlar kazandıran son satın alma işleminizden veya etkinliğinizden 12 ay sonra, döngüsel olarak ve takvim ayının sonuna kadar sona erecektir. Ancak tüm iyi şeylerin bir sonu olması gerektiğinden, Harcanacak Puanlar otomatik olarak sona ermeden önce en fazla 36 ay - ayın sonuna doğru - saklanabilir. Ne daha sonra iade edilen bir satın alma işleminin ne de doğum günü bonusunun Harcanacak Puanlarınızın son kullanma tarihini uzatmayacağını lütfen unutmayın.
Örnek: 1 Ocak 2022 ve 10 Ocak 2022 tarihlerinde Harcanacak Puan kazandıysanız, tüm Harcanacak Puanlarınız 2023 Ocak ayının sonuna kadar saklanacaktır. Ancak, 21 Haziran 2022 tarihinde bir satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz ve biraz daha Harcanacak Puan kazandıysanız Tüm Harcanacak Puanlarınız, bu satın alma tarihinden itibaren 12 ay boyunca Haziran 2023'ün sonuna kadar kullanılabilir olacaktır. Ocak 2022'de kazanılan Harcanacak Puanlar, her halükarda, Ocak 2025'in bitiminden sonra kullanılamayacaktır.
Harcanacak Puanlar üyeler arasında transfer edilemez. Harcanacak Puanlar nakit olarak değiştirilemez.
 

 5.     KULÜP SEVİYELERİ

Kulübün dört ayrı seviyesi vardır. Seviye Puanı kazanarak farklı seviyelerde ilerleyebilirsin.
Seviye 1, 0–499 Seviye Puanı olan üyeler için giriş seviyesidir. Bu seviyenin bir parçası olmak için Kulüp'e kaydolmanız yeterlidir ve herhangi bir ürün satın almanız gerekmez.
Seviye 2, 500–1.499 Seviye Puanı olan üyeler içindir. Seviye 3, 1.500–4.999 Seviye Puanı olan üyeler içindir. Seviye 4, 5.000 Seviye Puanı veya daha fazlasına sahip üyeler içindir.
Kayıt olduğunuz ayın veya mevcut seviye girişinizin ("Üyelik Yılı") bitiminden itibaren 12 ay içinde yukarıda belirtilen Seviye Puanlarını biriktirerek bir üst seviyelere tırmanabilirsiniz. Daha yüksek seviyelerde, daha da büyük avantajlara erişebilirsiniz. Seviye yükseltmeleri, ürünlerimizin satın alınması yoluyla Seviye Puanları elde edilerek elde ediliyorsa, bu yükseltmeyi satın alınan ürün(ler) için geçerli iade süresine eşit bir süre kadar erteleme hakkımız saklıdır.
Mevcut seviyenizde kalabilmek için üyelik yılınızın sonunda yeniden kalifikasyon gerekliliklerini karşılamanız gerekir. Aksi takdirde, aşağıdaki seviyeye düşürüleceksiniz. İadeler, birden fazla seviye düşürmenize neden olabilir. Örneğin, bir sipariş veya ürünü iade ettiğinizde, kazandığınız puanlar düşülür ve bu da o kadar puan kaybetmenize neden olabilir.

6.      SEVİYE YENİDEN KALİFİKASYONU

2., 3. veya 4. seviyedeyseniz ve mevcut yeniden kalifikasyon döneminde yeterli Seviye Puanı kazanmazsanız, bu tarihe kadar topladığınız kalifikasyon Seviyesi Puanlarının sayısına bakılmaksızın bir sonraki seviyeye düşürülürsünüz.
Yeniden kalifikasyon süresi, yeni bir seviyeye ulaştığınız tarihte başlar ve 12 ay sonra, her zaman ayın sonunda sona erer. Mevcut seviyenize yeniden hak kazanmak için ihtiyacınız olan Seviye Puanı sayısı, o seviyeye girmek için gereken minimum Seviye Puanı bakiyesine eşittir.
Son seviye girişinizden sonra kazanılan Seviye Puanları, yeniden kalifikasyon Seviye Puanlarına sayılacaktır. Yeni yeniden kalifikasyon dönemi, o seviye yükseltmesinin kesin tarihinde başlayacak ve 12 ay sonra, ayın sonunda sona erecektir. Bir seviye yükseltmesinden sonra, yeniden kalifikasyon Seviye Puanlarınız 0 olarak ayarlanacaktır.
Yeniden kalifikasyon süresi boyunca seviyeniz için yeterli Seviye Puanı kazanmazsanız, seviyeniz düşürülür. Not düşürme, her zaman ay sonunda olan yeniden kalifikasyon süresinin son gününden sonra gerçekleşir.
Dereceniz düşürülürse, yeni yeniden kalifikasyon süreniz, tam olarak sürüm düşürme tarihinizde başlayacak ve bu süre içinde yükseltme yapmazsanız, 12 ay sonra ayın sonunda sona erecektir. Bir seviye düşürmeden sonra, yeniden kalifikasyon Seviye Puanlarınız 0 olarak ayarlanacaktır. Bir üye, yeniden kalifikasyon süresi içinde seviyesine göre yeterli Seviye Puanı kazanmazsa, düşürülecektir. Not düşürme, her zaman ay sonunda olan yeniden kalifikasyon süresinin son gününden sonra gerçekleşir.

7.     ÖDÜLLER

Yukarıda belirtilen seviyelerin her birine giriş ve ilerleme, üyeler için https://www.adidas.com.tr/tr/adiclubrewards adresinde belirtildiği gibi bir dizi yeni ödülün kilidini açacaktır.
Mevcut seviyenizdeki ve altındaki seviyelerdeki ödüllere erişebileceksiniz. Örneğin, 3. seviye bir üye 3. seviye, 2. seviye ve 1. seviye ödüllere erişebilir (alt seviyelerin giriş indirim kuponları hariç).
Belirli ödüller, o ödül için geçerli olan ve o ödülü kullandığınızda size sunulacak olan ayrı hüküm ve koşulları kabul etmenize bağlı olacaktır. Ayrıca, aşağıdaki özel ödüller için aşağıdaki hüküm ve koşullar geçerlidir:
·      İndirim Kuponları: Yeni bir seviyeye girdiğinizde açılan tek kullanımlık indirim kuponlarıdır. % 15 indirim çeki tanımlanabilir. Bunların sınırlı geçerlilik süreleri ve maksimum indirim değerleri olacak ve indirim kuponları alındığında detayları size iletilecektir. Belirli ürün istisnaları geçerli olabilir. Bu indirim çekleri başka kampanya ve indirimlerle birleştirilemez.
·      Ürün lansmanlarına erken erişim: Belirli adidas ürün lansmanlarına erken erişim elde edeceksiniz. Bunlar, Hype ürün lansmanlarını hariç tutacaktır ve üyeler için önceden tahsis edilmiş stok mevcudiyetine tabidir.
·      adidas koşu ve adidas training uygulamalarına ücretsiz abonelik: Kulüp'e girişten itibaren mevcuttur ve geçerli tüm kullanım koşullarının kabulüne tabidir.
·      adidas koşu ve adidas training uygulamalarına premium abonelik: Geçerli tüm premium üyelik koşullarının kabulüne tabi olarak, seviyeniz için belirtilen süre boyunca Runtastic Premium aboneliği alacaksınız. Şüpheye mahal vermemek için, bir siparişi iade ederken bunun seviye düşüşüne yol açması durumunda abonelik iptal edilebilir.
·      Ücretsiz kişiselleştirme: Bu ödül, ürünlerinizi Uygun Kanallardan ücretsiz olarak kişiselleştirme hakkı verir. Bu, üyelik yılı başına maksimum 10 ürün kişiselleştirme talebiyle sınırlıdır.
·      Hype öncelikli erişim: Hype ürün lansmanlarına öncelikli erişim elde edeceksiniz. Ancak bu, katılmanız halinde Hype ürününü alacağınızı garanti etmez. Bu ödül, Hype ürün lansmanlarının kullanılabilirliğine bağlıdır.
·      Satışlara erken erişim: Sunduğumuz belirli indirimlere erken erişim elde edebilirsiniz. Erken erişimin süresi satışlar arasında değişebilir ve ayrıca satış sırasında hangi seviyede olduğunuza bağlı olabilir. Satış için standart hüküm ve koşullarımız da geçerli olacaktır.
Belirli ödüller (ürünler veya deneyimler) stoklarla sınırlıdır ve tarafımızca, kendi takdirimize bağlı olarak ve herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirilebilir, durdurulabilir, sınırlandırılabilir ve ikame edilebilir.

8.     HARCAMAK İÇİN PUANLARIN KULLANIMI

Harcanacak Puanlar, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli kullanım durumlarında kullanılabilir:

A. Kuponlar

Harcama Puanlarınızı bir kupon (örn. %20 indirim kuponu) ("Fiş") satın almak için kullanma hakkınız olacaktır. Kupon daha sonra Uygulamada, Web Sitesinde veya Mağazalarda sipariş vermek için kullanılabilir. Belirli istisnalar geçerli olabilir ve herhangi bir ek hüküm ve koşul, bir satın alma işlemi gerçekleştirirken size sunulacaktır.
Bir satın alma işlemi gerçekleştirirken aynı anda yalnızca bir Kupon kullanabilirsiniz ve bu Kupon başka herhangi bir kupon veya indirim koduyla birleştirilemez. Kupon yalnızca ürün fiyatı için geçerli olacak ve herhangi bir teslimat maliyeti için geçerli olmayacaktır.
Hiçbir Kupon nakit veya Harcanacak Puanlar için değiştirilemez, devredilemez veya itfa edilemez. Bir Kuponu yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanım için kullanabilirsiniz ve herhangi bir Kuponu satmamalısınız. Kuponlar, yarışmalarda eşantiyon veya ödül olarak dahil olmak üzere satış veya promosyon faaliyetlerinde kullanılamaz. Yetkisiz bir satış veya promosyon faaliyetiyle bağlantılı olarak yeniden satıldığından veya elde edildiğinden şüphelendiğimiz herhangi bir Kuponu iptal etme hakkını saklı tutarız.
Çevrimiçi olarak bir Kupon kullanarak satın aldığınız herhangi bir ürünü iade ederseniz, Harcayacağınız Puanları geri alma hakkınız olmaz, ancak Kuponu kullanarak satın aldığınız tüm ürünleri iade etmiş olmanız koşuluyla, adidas Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek yeni bir Kupon talep etme hakkınız olur. 

B. Parayla satın alınamayacak ürünler (“PSAÜ”)

Puanlarınızı PSAÜ satın almak için kullanma hakkına sahip olacaksınız ve bu tür herhangi bir satın alma, eTicaret Hüküm ve Koşullarımıza ve bir satın alma işlemi yaparken size sunulan tüm ek koşullara tabi olacaktır.
Şüpheye mahal vermemek için, eTicaret Hüküm ve Koşullarına uygun olarak herhangi bir PSAÜ'yü iade ederseniz ve Harcanacak Puanlarınızın geri ödenmesine hak kazanırsanız, bu, yukarıda Madde 3'te belirtilen Limite tabi olacaktır (örneğin, Harcamak için 500 Puan karşılığında satın aldığınız ancak geri ödeme sırasında Harcayacak 99.990 Puanınız olan bir PSAÜ'yü iade ederseniz, size Harcayacak 10 Puan geri ödeyeceğiz).

C. Çekilişler

Harcamak için Puanlarınızı çekilişlere katılmak için kullanma hakkınız olacaktır. Bunlar, her çekiliş için geçerli olan ayrı hüküm ve koşulları kabul etmenize tabi olacaktır.
Puanlarınızı çekilişlere katılmak üzere kullanmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Çekilişe katılarak, bu uygunluk koşullarını karşıladığınızı onaylamış olursunuz.
Çekiliş sonuçlanmadan önce bir çekilişten çekilirseniz, Harcanacak Puanları geri alma hakkınız olacaktır.

D. İyi Niyet

Size sunulduğunda, Harcama Puanlarınızı Kulüpte daha ayrıntılı olarak belirtildiği gibi iyi bir amaca katkıda bulunmak için kullanma hakkına sahip olacaksınız. Katkıda bulunmadan önce herhangi bir ek şart ve koşul size sunulacaktır.

 
9. HESAP KULLANIMI

Parolanızın ve hesabınızın gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz ve parolanız veya hesabınız altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden tamamen siz sorumlusunuz. Kulüp sadece kişisel kullanımınız içindir. adidas üyelik kimliğinizi ve/veya şifrenizi paylaşmamalı veya herhangi bir şekilde başkalarının erişimine açmamalısınız. adidas müşteri hizmetleri ekibini (ayrıntılar aşağıda Bölüm 3, Bölüm 3'te verilmiştir) derhal parolanızın veya hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanımı veya diğer herhangi bir güvenlik ihlali konusunda bilgilendirmelisiniz.
Aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:
·      Kulüp üyeliğinize herhangi bir ticari amaçla erişme, bunları kullanma, çoğaltma, değiştirme, indirme, satma, devretme, yayınlama veya başka bir şekilde kullanıma sunma;
·      Kulübün işleyişine zarar verebilecek, kesintiye uğratabilecek veya başka bir şekilde müdahale edebilecek herhangi bir eylem veya şey yapmak;
·      Kulüp üyeliğinizi kötüye kullanmak veya herhangi bir yasa dışı veya yetkisiz amaç için kullanmak (hesabınız aracılığıyla herhangi bir bilgisayar virüsünün iletilmesi veya hesabınızın ayrımcı, saldırgan, taciz edici, kötü niyetli, iftira niteliğinde veya diğer şekillerde ihlal edilmesi veya başkalarının haklarının ihlal edilmesi dahil); ve
·      ödüllerinizi veya üyelere özel promosyon tekliflerinizi devretmek, satmak veya takas etmek (veya devretmeye, satmaya veya takas etmeye teşebbüs etmek).

10.  KULÜP ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLME HAKKI

Kulüp üyeliğinizden, üyeliğe kaydolduğunuz tarihten itibaren 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin ayrılabilirsiniz. Bu cayma hakkını kullanmak için, kulüp üyeliğinizden çekilme kararınızı bize açık bir beyan göndererek bildirmelisiniz (Örneğin. Ek 2 - Örnek İptal Formu 'nun posta yoluyla gönderilmesi).

Lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın:

Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş, Rönesans Biz Plaza Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok. 4 Şişli/İstanbul.

Bu bölüm uyarınca hakkınızı kullanmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:
Ben/Biz (*) işbu belge ile aşağıdaki malların (*)/aşağıdaki hizmetin sağlanması için (*) satış sözleşmemden (*) çekildiğimi/çekildiğimizi/biz (*) önceden haber veririz,
(*) tarihinde sipariş verildi/(*) tarihinde teslim alındı,
değerine sahip olmak
Tüketici(ler)in adı,
Tüketici(ler)in adresi,
Kulüp üyeliğine kaydolmak için kullanılan tüketicinin/tüketicilerin e-posta adresi.
Tarih


Ayrıca, https://www.adidas.com.tr/tr/my-account/profile adresinde yer alan açık cayma beyanını doldurarak veya “Veri Ayarları”na giderek hesabınızı silerek de elektronik ortamda Kulüp üyeliğinden çekilebilirsiniz. Web Sitemiz'de sayfa sonunda yer alan "Verilerimi ve hesabımı sil” seçeneğini seçin. Bu seçeneklerden birini kullanırsanız, siparişin geri çekildiğini e-posta yoluyla onaylayacağız.


11. KULÜP ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLMENİN SONUÇLARI

Yukarıda belirtilen cayma hakkınıza istinaden Kulüp üyeliğinizden çıkarsanız, Kulüp sizin için erişilemez hale gelir ve Kulüp üyeliğinizi kullanmaktan ve üçüncü şahısların kullanımına sunmaktan kaçınırsınız.
Yukarıda belirtilen cayma hakkınıza dayanarak Kulüp üyeliğinizden çekilirseniz, Kişisel veri olmayan ve Kulübe üye olurken tarafınızca sağlanan veya yaratılan herhangi bir veriyi kullanmaktan kaçınacağız, verilerin aşağıdaki durumları haricinde
(i)             Kulüp üyeliği bağlamı dışında hiçbir kullanımı yoktur,
(ii)             münhasıran Kulüp üyeliğini kullanımınızla ilgilidir,
(iii)          tarafımızdan diğer verilerle bir araya getirilmiş ve ayrıştırılamaz veya yalnızca orantısız bir çabayla ayrıştırılabilir veya
(iv), diğer müşterilerin verileri kullanmaya devam edebilmesi koşuluyla, sizin tarafınızdan diğer müşterilerle birlikte oluşturulmuştur.
Talebiniz üzerine, işbu madde 11 (i), (ii) ve (iii) kapsamındaki durumlar dışında, Kulübe katılım sırasında sağladığınız veya oluşturduğunuz, kişisel veri olmayan her türlü veriyi yukarıda da belirtildiği gibi kullanımınıza sunacağız.
Kulüp üyeliğinizden çekilmek için hesabınızı silme seçeceğini kullanırsanız (yukarıdaki 10. Maddede belirtildiği gibi "Verilerimi ve Hesabımı Sil" aracılığıyla ve verilerinizin bir kopyasını almak istiyorsanız, lütfen silmeden önce indirdiğinizden emin olun. Web sitemizin alt bilgisindeki 'Veri Ayarları'na giderek ve 'Bana verilerimi gönder' veya 'Makine tarafından okunabilir verilerimi gönder' seçeceğini belirleyerek hesabınızı silin.
Lütfen, işlediğimiz verilerinizin bir kopyasını talep ettiyseniz, hesabınızın ancak dışa aktarma tamamlandıktan sonra silinebileceğini, aksi takdirde artık bu talebi yerine getiremeyeceğimizi unutmayın.
Kişisel veri olarak nitelendirilen herhangi bir veri ile ilgili geri çekmenin sonuçları için, Gizlilik Bildirimi hükümleri geçerlidir.
 

12. FESİH; SONA ERME; KULÜP DEĞİŞİKLİKLERİ

Yukarıdakilere bakılmaksızın, Web Sitesinden veya Uygulamadan hesabınıza giriş yaparak istediğiniz zaman Kulüp üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.
(a) yukarıdaki 1. madde uyarınca uygun olmadığınızı, (b) bu Koşullardan herhangi birini, eTicaret Hüküm ve Koşullarından herhangi birini, geçerli herhangi bir ürün koşulunu ihlal ettiğinizi, satış veya yürürlükteki herhangi bir yasa veya düzenleme veya (c) herhangi bir aldatma, sahtecilik, dolandırıcılık faaliyetinde bulunma veya Kulübün diğer herhangi bir suiistimalinde bulunma tespit edersek, Kulüp üyeliğinizi herhangi bir zamanda iptal edebiliriz.
Bir hata, dolandırıcılık veya aldatma yoluyla veya yetkisiz herhangi bir şekilde Puan veya ödül aldığınızı tespit edersek, Puanlarınızın veya ödüllerinizin bir kısmını veya tamamını iptal etme hakkını saklı tutarız.
Kulüp üyeliğinizi siz veya biz iptal edersek, birikmiş tüm Puanlarınızı kaybedersiniz. Üyeliğinizi iptal ederseniz, Web Sitesine veya Uygulamaya kaydolarak Kulübe yeniden katılmayı seçebilirsiniz. Kulüp üyeliğinizi yeniden başlatırken, daha önce kazandığınız Puanlar yeni Kulüp üyeliğinizde devam etmeyecektir.
Kulüp üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda, Kulübe kayıt sırasında sağlanan ve daha sonra Kulüp üyeliği kapsamında veya bu üyelik kapsamında yüklenen, postalanan, iletilen, yayınlanan, görüntülenen veya başka bir şekilde kullanıma sunulan verilerle ilgili olarak aşağıdakiler geçerlidir.:
·      kişisel veri olmayan verilerle ilgili olarak tarafımıza tanınan tüm haklar sona erecektir. Ancak bu, eğer bu tür veriler varsa geçerli değildir:
o  Kulüp üyeliği bağlamı dışında hiçbir kullanımı yoktur,
o  münhasıran Kulüp üyeliğini kullanımınızla ilgilidir,
o  tarafımızca diğer verilerle bir araya getirilmiş ve ayrıştırılamaz veya yalnızca orantısız bir çabayla ayrıştırılabilir, veya
o  diğer müşterilerin verileri kullanabilmesi koşuluyla, diğer müşterilerle birlikte sizin tarafınızdan oluşturulduysa.
Kişisel veriler için Platform Gizlilik Bildirimi hükümleri geçerli olacaktır.
·      talebiniz üzerine, iptalin yürürlüğe girmesinden sonra size kişisel veri olmayan verileri makul bir süre içinde ve ortak ve makine tarafından okunabilir bir formatta ücretsiz olarak sağlayacağız. Bu tür veriler varsa bu geçerli değildir:
o  Kulüp üyeliği bağlamı dışında hiçbir kullanımı yoktur,
o  münhasıran Kulüp üyeliğini kullanımınızla ilgilidir, veya
o  tarafımızca diğer verilerle birleştirilmiştir ve ayrıştırılamaz veya yalnızca orantısız bir çabayla ayrıştırılabilir.
Kişisel veriler için Platform Gizlilik Bildirimi hükümleri geçerli olacaktır.
Zaman zaman bu Koşullarda küçük değişiklikler yapabiliriz (örneğin, yasada bu Koşulları değiştirmemiz gerektiği anlamına gelen bir değişiklik olursa, yeni ödüller eklersek, Puan kazanma olasılıkları eklersek, Kulüp işlevlerini değiştirir veya teknik ortamı değiştirirsek). Kulüp üyeliğiniz ile ilgili olarak geçerli olan güncel şartları anladığınızdan emin olmak için lütfen bu Koşulları düzenli olarak kontrol edin.
Bu Koşullarda sizi önemli ölçüde olumsuz etkileyecek herhangi bir önemli değişiklik için veya Kulübü sonlandırmayı seçersek, size üç ay önceden yazılı bildirimde bulunacağız.

13. UYGUNLUK

Kulübün sözleşmeye uyduğundan emin olmak için yasal bir yükümlülüğümüz var.
Bu yasal zorunluluk kapsamında, zaman zaman güvenlik ve teknik nedenlerle Kulübü güncellemenizi teklif edebilir ve talep edebiliriz. Bu tür güncellemeleri gecikmeden yüklemek ve bu güncellemeler için gerekliyse kullandığınız cihazınızın işletim sistemini güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Size sağladığımız güncellemeyi yüklememeniz durumunda, ilgili güncellemenin bulunmamasından kaynaklanan Kulüp uyumsuzluğundan sorumlu olmayacağız.
Kulüp satış sözleşmesine ve/veya yasal uygunluk gerekliliklerine uymuyorsa, kusuru düzeltme hakkınız vardır. Uygunsuzluk iddia hakkınız, Kulüp üyeliğinin sona ermesinden iki (2) yıl sonra sona erer. Uygunsuzluğun nedeninin dijital ortamınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını değerlendirmek için bizimle makul bir şekilde işbirliği yapacaksınız. Böyle bir işbirliği sağlamazsanız, herhangi bir uygunluğun ispat yükü size ait olacaktır.

14. SORUMLULUK REDDİ VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

Bu Koşullara uymamamız halinde, bu Koşulları ihlal etmemizin veya ihmalimizin öngörülebilir bir sonucu olarak maruz kaldığınız kayıp veya hasardan biz sorumluyuz, ancak öngörülemeyen herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu değiliz. İhlalimizin bariz bir sonucuysa veya bu Koşulları kabul ettiğimiz sırada sizin ve bizim tarafımızdan düşünülmüşse kayıp veya hasar öngörülebilirdir.
Bu Koşullardaki hiçbir şey, aşağıdakiler için sorumluluğumuzu hariç tutmaz veya sınırlamaz:
·      ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma;
·      dolandırıcılık veya hileli yanlış beyan; veya kasıtlı suiistimal
·      sorumluluğumuzu hariç tutmamızın veya sınırlamamızın yasa dışı olacağı herhangi bir konu.
Bu Koşullardaki hiçbir şey yasal haklarınızı etkilemez. Yasal haklarınızla ilgili tavsiyeler, yerel Vatandaş Danışma Büronuzdan veya Ticaret Standartları Ofisinizden alınabilir.
Yasaların izin verdiği ölçüde, sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil) veya yasal görevin ihlalinden veya herhangi diğer hallerde size karşı toplam sorumluluğumuz 100 TL'yi geçemez.

Bölüm 2

1.      PLATFORMUN KULLANIMI ("Kullanım Koşulları")

1.1 TANITIM 

Bu Kullanım Koşulları, Platform'da yer alan yazılımlar ("Yazılım") dahil olmak üzere Platform'a erişiminiz ve Platform'u kullanımınız için geçerlidir. Platform'un kullanımı için kişisel verilerin sağlanması veya üyelik hesabının oluşturulması ilgili yasa kapsamında ödeme olarak nitelendirildiği ölçüde, Dijital İçerik ve Dijital Hizmet Satın Alma Koşulları (Bölüm 2, bölüm 2) de geçerlidir.

Platform aracılığıyla adınız ve/veya iletişim bilgilerinizle bağlantılı bir hesabınızın olup olmadığına bakılmaksızın, Platform'a ve Platform aracılığıyla sağlanan bilgilere, materyallere, ürünlere ve hizmetlere erişiminiz ve kullanımınız bu Kullanım Koşullarına tabidir ( "Hesap").

1.2 BU KULLANIM KOŞULLARINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Makul olarak gerekli olduğuna inanırsak (güvenlik, yasal veya düzenleyici nedenler dahil) bu Kullanım Koşullarında herhangi bir zamanda değişiklik yapabiliriz. Size bu konuda makul ölçüde mümkün olduğu kadar önceden bildirimde bulunacağız (ve bunu, Platform'a giriş yaptığınızda değişiklikleri size ileterek veya bize sağladığınız iletişim bilgilerini kullanarak size bildirim göndererek ve/ veya uygun olduğunu düşündüğümüz başka herhangi bir yolla yapabiliriz).
Bazı durumlarda, Platform'u kullanmaya devam etmeden önce Platform'un en son sürümünü indirmenize ve/veya bu Kullanım Koşullarının yeni bir sürümünü kabul etmenize ihtiyaç duyabiliriz. Platformu kullanmaya devam etmeniz, yeni veya değiştirilmiş şartları ve/veya güncellemeleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1.3 TELİF HAKKI VE MÜLKİYET

Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik (birlikte "İçerik" olarak anılacaktır) dışında fikri mülkiyet yasası tarafından korunan metin, grafik, fotoğraf, görüntü, hareketli görüntü, ses ve çizimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Platform'da sunulan veya görüntülenen tüm içerik, adidas'a, lisans verenlerine, satıcılarına, acentelerine ve/veya İçerik sağlayıcılarına aittir.  
 Platform'u veya herhangi bir İçeriği amacı dışında kullanmamalısınız. Size Platform'da aksini bildirdiğimiz durumlar dışında, Platform'da bulunan belgeleri, sesleri ve videoları yalnızca kişisel, bilgi amaçlı ve ticari olmayan amaçlarla görüntüleyebilir, oynatabilir, yazdırabilir ve indirebilirsiniz.
Materyallerin hiçbirini değiştirmemelisiniz ve Platform'da yer alan herhangi bir bilgiyi veya çalışmayı kopyalamamalı, dağıtmamalı, iletmemeli, sergilememeli, gerçekleştirmemeli, çoğaltmamalı, yayınlamamalı, lisanslamamalı, türev çalışmalar oluşturmamalı, aktarmamalı veya satmamalısınız.
Yürürlükteki telif hakkı yasası kapsamında yetkilendirilmedikçe, Platformda bulunan herhangi bir telif hakkıyla korunan materyali yeniden kullanmadan önce izin almaktan siz sorumlusunuz. Bu Kullanım Koşullarının amaçları doğrultusunda, bu tür herhangi bir materyalin başka herhangi bir mobil uygulamada, web sitesinde veya çevrimiçi hizmette kullanılması yasaktır.
Sizin için geçerli olan tüm yasalara ve Platform'u kullanımınıza uymaktan sorumlusunuz. Platform, İçeriği ve ilgili tüm haklar, aksi açıkça kararlaştırılmadıkça adidas'ın veya lisans verenlerinin münhasır mülkiyetinde kalacaktır. Platform'da bulunan materyallerden herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet bildirimlerini kaldırmayacaksınız. 


1.4 TİCARİ MARKALAR

adidas'ın Platform'un bir parçası olarak veya Platform'la bağlantılı olarak kullanılan tüm ticari markaları, hizmet markaları ve ticari adları (toplu olarak "Markalar"), adidas Grup'un veya bağlı kuruluşlarının, ortaklarının, satıcılarının veya lisans verenlerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. adidas Markalarını, adidas'ın önceden yazılı izni olmaksızın, Platform'daki materyallerin dağıtımına ilişkin reklam veya tanıtım dahil olmak üzere hiçbir şekilde kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz, yükleyemez, gönderemez, iletemez, dağıtamaz veya değiştiremezsiniz. adidas Markalarının başka herhangi bir mobil uygulamada, web sitesinde veya çevrimiçi hizmette kullanılmasına izin verilmez. adidas, böyle bir bağlantının kurulması önceden onaylanmadıkça, adidas Markalarının başka herhangi bir mobil uygulama, web sitesi veya çevrimiçi hizmet üzerinde veya bunlara yönelik "sıcak" bağlantı olarak kullanılmasını yasaklar.  

1.5 YAZILIM

Yazılım size adidas tarafından aşağıdaki şartlara uygun olarak sağlanmaktadır. adidas, yazılımı yalnızca Platform'u kullanma amacıyla kullanmanız için size münhasır olmayan, devredilemez, sınırlı bir lisans verir. Bu Kullanım Koşullarında özellikle belirtilmedikçe, tamamen veya kısmen: (a) Yazılımı kopyalayamazsınız, (b) Yazılımın kopyalarını tamamen veya kısmen herhangi bir üçüncü tarafa dağıtamazsınız; (c) yasaların aksini izin verdiği durumlar dışında, Yazılım üzerinde değişiklik yapmak, uyarlamak, çevirmek, tersine mühendislik yapmak, değişiklikler yapmak, kaynak koda dönüştürmek, parçalarına ayırmak veya Yazılımdan türetilmiş çalışmalar yapamazsınız; (d) Yazılımı üçüncü taraflara kullanmak, kiralamak, ödünç vermek, alt lisansını vermek, kiralamak, dağıtmak veya başka haklar vermeye çalışamazsınız; veya (e) Yazılımı bir hizmet bürosu veya uygulama hizmeti sağlayıcısı olarak hareket etmek veya herhangi bir üçüncü tarafın Yazılıma erişimine izin vermek için kullanamazsınız. Yazılımın bir kısmı üçüncü şahıslar tarafından sağlanmış ve/veya üçüncü taraflara ait olabilir.
(a) Platform'un herhangi bir bölümüne veya içeriğine erişmek, bunları kopyalamak, etkilemek veya izlemek veya Platform'un yapısını veya sunumunu bozmak için veya (b) Platformun işleyişine veya Platform'da yapılan herhangi bir işleme müdahale etmek veya herhangi bir kişinin Platformu kullanımına müdahale etmek veya etkilemek veya herhangi bir üçüncü tarafın Platform'da herhangi bir ürün satın almasını kolaylaştırmak için herhangi bir yazılım, robot, böcek, örümcek, sayfa kazıyıcı veya başka herhangi bir otomatik araç veya cihaz kullanamazsınız. 
Platform'un herhangi bir bölümüne veya özelliğine veya Platforma bağlı herhangi bir sisteme bilgisayar korsanlığı, şifre madenciliği veya diğer meşru veya yetkisiz yollarla yetkisiz erişim elde etmeye çalışamazsınız.
adidas tarafından Yazılımla birlikte kullanılmak üzere sağlanan bazı üçüncü taraf araçları, bu tür üçüncü taraf araçları sağlanan açık kaynaklı yazılım lisans sözleşmelerine tabidir. adidas, bu tür açık kaynaklı yazılımlar üzerinde herhangi bir mülkiyet iddiasında bulunmaz ve bu tür yazılımlar, yalnızca söz konusu yazılımla birlikte verilen lisans sözleşmelerine uygun olarak sağlanır. Buna göre, Yazılımla ilgili kullanım kapsamı, mülkiyet, değişiklik ve diğer hükümlerle ilgili yukarıdaki kısıtlamalar, bu tür açık kaynaklı yazılımlar için geçerli olmayabilir.  

1.6 BİLGİLERİN DOĞRULUĞU

Platform'daki bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Çabalarımıza rağmen bu her zaman böyle olmayabilir. Lütfen bu tür bilgileri korumamız veya güncellememiz gerekmediğini unutmayın. Bu tür bilgilere güvenmemelisiniz ve bu tür bilgilere güvenmenin riski size aittir.

1.7 KÜÇÜKLER

Platform'a erişmek veya Platform'u kullanmak için 16 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

1.8 BİLGİ SAĞLAMANIZ

Bir Hesap oluşturduğunuz zamanlar da dahil olmak üzere bize veya Platform'un diğer kullanıcılarına kendiniz hakkında bilgi verdiğinizde: (a) doğru ve güncel bilgiler sağlamayı ve başka bir kişiyi taklit etmeye çalışan bilgiler vermemeyi; ve (b) doğru ve güncel tutmak için bu tür bilgileri sürdürmek ve derhal güncellemeyi kabul edersiniz. Kendiniz hakkında doğru olmayan veya yanlış olan herhangi bir bilgi verirseniz veya bu tür bilgilerin yanlış veya yanlış olduğundan şüphelenmek için makul gerekçelerimiz varsa, oluşturduğunuz herhangi bir hesabı askıya alma veya feshetme, Platform'da size hizmet vermeyi reddetme hakkımızı ve/veya Platform'un veya herhangi bir bölümünün mevcut veya gelecekteki herhangi bir veya tümünün kullanımını reddetmek hakkımızı saklı tutarız. 

1.9 KULLANICI TARAFINDAN SAĞLANAN İÇERİK

Bir Hesap oluştururken sağlanan bilgiler ve paylaştığınız bilgiler dahil olmak üzere, sizin ve Platform'un diğer kullanıcılarının Platform aracılığıyla yüklediği, yayınladığı, ilettiği, yayınladığı, sergilediği veya başka bir şekilde kullanıma sunduğu tüm bilgi, veri veya diğer materyallerin var olduğunu anlıyorsunuz. Platform'un diğer kullanıcılarının kullanımına sunmak ("Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik"), yalnızca sizin veya Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin kaynağı olan kişinin sorumluluğundadır. Bu, Platform aracılığıyla yüklediğiniz, gönderdiğiniz, ilettiğiniz, yayınladığınız, görüntülediğiniz veya başka bir şekilde kullanıma sunduğunuz tüm Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerikten bizim değil, sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.
Yayınlanan Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği kontrol etmiyoruz ve bu nedenle herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin doğruluğunu, bütünlüğünü veya kalitesini garanti etmiyoruz. Ayrıca, Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır. Platform'u kullanarak saldırgan, uygunsuz veya sakıncalı Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğe maruz kalabileceğinizi anlıyorsunuz.
Herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerikten sorumlu değiliz ve herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerikten veya sizin onu kullanımınızdan veya ona güvenmenizden kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacağız.
Platform aracılığıyla Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yükleyerek, göndererek, ileterek, yayınlayarak, görüntüleyerek veya başka bir şekilde kullanıma sunarak, şunları kabul etmiş olursunuz:: 
·    Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin tüm haklarının sahibi sizsiniz;
·    bu tür İçeriğin yazarı olarak tanımlanma hakkı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu tür Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerikte sahip olabileceğiniz tüm "manevi haklardan" feragat ettiniz;
·    bu Kullanım Koşulları kapsamında bu tür Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği kullanmamıza izin verme hakkına sahipsiniz;  
·    gönderdiğiniz tüm Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin doğru olduğunu; bu Kullanım Koşullarını ihlal etmez; halihazırda bağlı olduğunuz veya gelecekte bağlı olacağınız herhangi bir sözleşme veya sözleşmenin herhangi bir hükmünün ihlaline veya ihlaline yol açmayacak; yürürlükteki herhangi bir yasayı ihlal etmez ve etmeyecektir; ve herhangi bir kişi veya kuruluşun yaralanmasına neden olmayacak; ve
·    en az 16 yaşındasınız. En az 16, ancak 18 yaşından (veya bulunduğunuz yerdeki reşit olma yaşından) küçükseniz, ebeveyninizin veya vasinizin de onayını almanız ve ebeveyninizin veya vasinizin bu Koşulları okuması ve kabul etmesi gerekir.

1.10 KULLANICI TARAFINDAN SAĞLANAN İÇERİK İÇİN ADİDAS'A LİSANS VERMENİZ

Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yükleyerek, göndererek, ileterek, yayınlayarak, görüntüleyerek veya başka bir şekilde kullanıma sunarak, bize dünya çapında, kalıcı, münhasır olmayan, telif ücretsiz bir lisans (alt lisans hakkı ile birlikte) kullanmak, çoğaltmak, görüntülemek için veriyorsunuz. Platform'un bir parçası olarak veya Platform'la bağlantılı olarak (şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilen) herhangi bir biçimde, ortamda veya teknolojide tamamen veya kısmen Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği gerçekleştirebilir, uyarlayabilir, değiştirebilir, yayınlayabilir veya dağıtabiliriz.
Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği ağlar üzerinden iletmek, görüntülemek veya dağıtmak ve ağların, hizmetlerin veya diğer ortamların gereksinimlerine uymak da dahil olmak üzere değiştirebilir veya uyarlayabiliriz. Biz veya başkaları, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yayınlarken verdiğiniz adınıza veya diğer tanımlayıcıya atıfta bulunabiliriz. Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğinizi yayınlamamızın ve kullanmamızın herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeyeceğine söz veriyorsunuz.

1.11 ADİDAS'IN KULLANICI TARAFINDAN SAĞLANAN İÇERİĞİ KULLANMA TAKDİRİ

Platform aracılığıyla yüklediğiniz, yayınladığınız, ilettiğiniz, yayınladığınız, görüntülediğiniz veya başka bir şekilde kullanıma sunduğunuz tüm Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik adidas tarafından Gizlilik Bildirimimize uygun olarak kullanılabilir. adidas, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Platform'da Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği değiştirme, yoğunlaştırma, silme veya yayınlamayı reddetme hakkını saklı tutar. adidas, Platform'la bağlantılı olarak kullanıma sunduğunuz herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği düzenleyebileceğinizi veya silebileceğinizi garanti etmez. Platform aracılığıyla kullanıma sunduğunuz Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği gizli tutma yükümlülüğümüz yoktur.  

1.12 DAVRANIŞINIZ

Platform'a erişiminiz ve Platform'u kullanımınız için geçerli olan tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uymayı kabul etmektesiniz. Ayrıca, şunları yapmamayı kabul ediyorsunuz: 
·    yanlış, hatalı veya yanıltıcı olduğunu bildiğiniz herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yüklemek, yayınlamak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak;
·    herhangi bir yasayı, tüzüğü, tüzüğü veya yönetmeliği ihlal eden herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği (ihracat kontrolü, tüketicinin korunması, haksız rekabet, ayrımcılıkla mücadele veya hatalı reklamlarla ilgili olanlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yüklemek, paylaşmak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak;
·    zararlı, tehdit edici, taciz edici, taciz edici, haksız, iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, iftira niteliğinde olan veya makul olarak böyle kabul edilebilecek veya başka birinin mahremiyetini ihlal eden, nefret dolu veya ırksal, etnik veya başka bir şekilde sakıncalı olan veya reşit olmayanlara herhangi bir şekilde zarar veren herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yüklemek, paylaşmak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak; 
·    Platform aracılığıyla iletilen herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin kaynağını gizlemek için sahte başlıklar oluşturmak veya tanımlayıcıları başka bir şekilde manipüle etmek;
·    herhangi bir yasa veya akdi veya güvene dayalı ilişkiler (içeriden bilgi veya özel mülkiyet gibi) kapsamında kullanıma sunma hakkınız olmayan herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği, istihdam ilişkilerinin bir parçası olarak veya ifşa etmeme anlaşmaları kapsamında öğrenilen veya ifşa edilen gizli bilgileri, yüklemek, yayınlamak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak;
·    herhangi bir tarafın herhangi bir patentini, ticari markasını, ticari sırrını, telif hakkını, tanıtım hakkını veya diğer haklarını ihlal eden herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yüklemek, yayınlamak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak;
·    istenmeyen veya yetkisiz reklam, promosyon malzemelerini, "önemsiz posta", "istenmeyen posta", "zincirleme mektuplar", "piramit şemaları" veya diğer herhangi bir şekilde Platform aracılığıyla yükleme, gönderme, iletme, yayınlama, görüntüleme veya başka bir şekilde kullanıma sunmak;
·    Platform'un başka bir kullanıcısı tarafından sağlanan Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği (veya söz konusu Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği tasvir eden bir resim veya görüntü) başka bir web sitesinde, mobil uygulamada veya çevrimiçi hizmette yükleme, yayınlama, iletme, yayınlama, görüntüleme veya başka bir şekilde o kullanıcının önceden izni olmadan kullanıma sunmak;
·    yazılım virüslerini veya herhangi bir bilgisayar yazılımının veya donanımının veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, yok etmek veya sınırlamak için tasarlanmış diğer bilgisayar kodu, dosyaları veya programları içeren herhangi bir materyali yüklemek, paylaşmak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek veya Platform aracılığıyla başka bir şekilde kullanıma sunmak; 
·    Platform'un düzgün çalışmasına müdahale eden, Platform'un güvenliğini tehlikeye atan veya Platform'a veya Platform aracılığıyla sağlanan herhangi bir materyal veya bilgiye zarar veren herhangi bir eylemde bulunmak;
·    Platform'un herhangi bir bölümüne veya özelliğine, Platform'a bağlı diğer sistemlere veya ağlara, bizim veya hizmet sağlayıcılarımızın sunucularından herhangi birine veya Platformda veya Platform aracılığıyla sunulan hizmetlerden herhangi birine, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bilgisayar korsanlığı, parola "avcılığı" veya diğer yetkisiz yollarla, yetkisiz erişim elde etme girişiminde bulunma:;
·    Platform'un veya Platform'a bağlı herhangi bir ağın güvenlik açığını araştırmak, taramak veya test etmek veya Platform veya Platform'a bağlı herhangi bir ağ üzerindeki kimlik doğrulama önlemlerini atlamak;
·    bölüm 1.5 uyarınca, önceden iznimiz olmadan robotlar, örümcekler veya kazıyıcılar olarak bilinen teknik araçların kullanımı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Platformdan bilgi veya İçerik toplamak veya Platform'a başka bir şekilde erişmek için herhangi bir otomatik yöntemi kullanmak;
·    e-posta adresleri dahil olmak üzere Platfor'mun diğer kullanıcıları hakkında bilgi toplamak veya başka şekilde toplamak ve depolamak;
·    bilgisayar veya cihaz kullanıcısı tarafından yetkilendirilmemiş veya bilgisayar veya cihaz kullanıcısının izni olmadan bir bilgisayar veya cihaz tarafından gerçekleştirilen işlemin tamamının veya bir kısmının kontrolünü üstlenen herhangi bir yazılım, dosya veya kod yüklemek; veya 
·    Platform'un veya Platform'a bağlı sunucu ağlarının çalışmasına müdahale etmek veya kesintiye uğratmak veya Platforma bağlı ağların gereksinimlerine, prosedürlerine, politikalarına veya düzenlemelerine uymamak. 

1.13 ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN SAHİP OLDUĞU VEYA KONTROL ETTİĞİ WEB SİTELERİNE VE ÇEVRİMİÇİ HİZMETLERE BAĞLANTILAR VE ÜÇÜNCÜ ŞAHIS ATIFLARI

Size kolaylık sağlamak için Platform, üçüncü şahısların sahip olduğu veya kontrol ettiği web sitelerine ve/veya çevrimiçi hizmetlere bağlantılar içerebilir veya bazen sizi bunlara yönlendirebilir. Ayrıca, talebiniz üzerine Platform, bize ait olmayan veya tarafımızca kontrol edilmeyen sosyal ağ sitelerine bağlanabilir.
Bu web siteleri ve çevrimiçi hizmetler bizim kontrolümüz altında değildir ve doğruluğundan sorumlu veya yükümlü olmadığımızı; bilgilerin toplanması, kullanılması veya ifşa edilmesi; telif hakkı uyumluluğu; yasallık; terbiye; veya bu tür web sitelerinin ve çevrimiçi hizmetlerin diğer herhangi bir yönü, bunların işleyişi veya bunlar üzerinde veya bunlar aracılığıyla görüntülenen içerik dahil kabul etmektesiniz. Bu tür bir bağlantının Platform'a dahil edilmesi, bu tür herhangi bir web sitesini veya çevrimiçi hizmeti, üzerinde veya aracılığıyla görüntülenen içeriği veya operatörleriyle herhangi bir ilişkiyi onayladığımız anlamına gelmez ve bağlantılı herhangi bir web sitesine veya çevrimiçi hizmete erişiminize veya bunları kullanımınıza bağlı olarak ortaya çıkan ve doğabilecek herhangi bir zarardan bizi sorumlu tutmayacağınızı kabul edersiniz. 

1.14 KAYIT VE ŞİFRELER

adiClub'a kaydolarak, hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi Uygulamalara tam olarak erişmek için kullanılabilir. Hesap hakkında daha fazla bilgi için lütfen yukarıdaki Bölüm 1, bölüm 9'a bakın.

1.15 PLATFORM'UN İŞLETİLMESİ VE İŞBU SÖZLEŞMENİN FESHİ

Herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bildirimde bulunarak veya bulunmayarak aşağıdakilerden herhangi birini yapma hakkını saklı tutarız: (i) Platform'un veya Platform'un herhangi bir bölümünün işleyişini veya erişiminizi değiştirmek, askıya almak veya sonlandırmak, veya bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle bu Kullanım Koşulları kapsamında sizinle bizim aramızdaki sözleşmeyi sonlandırmak; (ii) Platform'u veya Platform'un herhangi bir bölümünü değiştirmek veya düzeltmek; (iii) Rutin veya rutin olmayan bakımı gerçekleştirmek, hataları düzeltmek veya diğerlerinin yanı sıra, Platformda gerekli diğer değişiklikleri yapmak için Platform'un veya Platform'un herhangi bir bölümünün düzenli çalışmasının gerektirdiği şekilde, teknik ortam veya işlevler, kullanıcı sayısındaki değişiklikler veya hizmetlerdeki iyileştirmeler için kesintiye uğratmak. 
 
Bu Kullanım Koşulları kapsamındaki sözleşmenin herhangi bir nedenle iptal edilmesi üzerine:
·      bu Kullanım Koşulları kapsamında size verilen tüm haklar sona erecektir;
·      Platform'u kullanımınız da dahil olmak üzere bu Kullanım Koşulları tarafından yetkilendirilen tüm faaliyetleri derhal durdurmalısınız;
·      Platform'u cihazlarınızdan derhal silmeli veya kaldırmalısınız ve Platform'un o sırada mülkiyetinizde, gözetiminizde veya kontrolünüz altında bulunan tüm kopyalarını tamamen veya kısmen imha etmelisiniz ve bizim tarafımızdan talep edilmesi halinde bize (veya vekilimize) öyle yaptım şeklinde onaylamalısınız. 
 
Uygulamayı kaldırarak bu sözleşmeyi herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir nedenle iptal edebilirsiniz. Kaldırma yöntemleri, cihazınıza bağlı olarak değişir. Uygulamayı kaldırmak için lütfen cihazınızla birlikte verilen uygulama yöneticisini kullanın veya referans için cihazınızın kılavuzuna bakın.

adidas'a Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik için Lisans Vermeniz ve Sizin Uğradığınız Kayıp veya Zarara İlişkin Sorumluluğumuz başlıklı bölümler, bu Kullanım Koşulları kapsamındaki bu sözleşme sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir. 
 
 1.16 PLATFORM'A ERİŞİM

adidas ve iştirakleri, Platform'da yer alan işlevlerin kesintisiz veya hatasız olacağını veya kusurların düzeltileceğini garanti etmez.
Bildirimde bulunmaksızın Platform'un tamamını veya herhangi bir bölümünü askıya alabilir, geri çekebilir, durdurabilir veya değiştirebiliriz.

1.17 SİZİN UĞRADIĞINIZ KAYIP VEYA ZARARA İLİŞKİN SORUMLULUĞUMUZ

Bizden kaynaklanan öngörülebilir kayıp ve hasarlardan size karşı sorumluyuz. Bu şartlara uymamamız halinde, bu şartları ihlal etmemizin veya makul özen ve beceriyi kullanmamamızın öngörülebilir bir sonucu olarak maruz kaldığınız kayıp veya hasardan biz sorumluyuz, ancak meydana gelen öngörülebilir olmayan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu değiliz. Bunun olacağı açıksa veya bu şartları kabul ettiğiniz sırada hem biz hem de siz bunun olabileceğini biliyorduysanız, kayıp veya hasar öngörülebilirdir.
Yasalara aykırı olacağı durumlarda size karşı sorumluluğumuzu hiçbir şekilde hariç tutmuyor veya sınırlamıyoruz. Bu, bizim ihmalimizden veya çalışanlarımızın, temsilcilerimizin veya taşeronlarımızın ihmalinden veya dolandırıcılık veya hileli yanlış beyandan kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma sorumluluğunu içerir.
Sağladığımız kusurlu dijital içeriğin size ait bir cihaza veya dijital içeriğe zarar vermesi durumunda ya hasarı onaracağız ya da size tazminat ödeyeceğiz. Ancak, size ücretsiz olarak sunulan bir güncellemeyi uygulama tavsiyemize uyarak önleyebileceğiniz hasarlardan veya kurulum talimatlarını doğru bir şekilde uygulamamanızdan veya minimum sistemi uygulamamanızdan kaynaklanan hasarlardan sorumlu olmayacağız. Bizim tarafımızdan önerilen gereksinimler.
Platform ev içi ve özel kullanım içindir. Platform'u herhangi bir ticari, iş veya yeniden satış amacıyla kullanırsanız, herhangi bir kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş fırsatı kaybı için size karşı hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır.

 
1.18 BU SÖZLEŞMEYİ UYGULAMAKTA GECİKSEK BİLE, DAHA SONRA YİNE DE UYGULAYABİLİRİZ

Bu sözleşmeyi uygulamakta geciksek bile, daha sonra yine de uygulayabiliriz. Bu şartlar altında yapmanız gereken herhangi bir şeyi yapmanız konusunda hemen ısrar etmezsek veya bu sözleşmeyi ihlal etmenizle ilgili olarak size karşı adımlar atmayı geciktirirsek, bu, bunları yapmak zorunda olmadığınız anlamına gelmez ve ileriki bir tarihte size karşı adım atmamıza engel olmayacaktır.

2. DİJİTAL İÇERİK VE DİJİTAL HİZMET SATIN ALMA ŞARTLARI

2.1 BU SATIN ALMA KOŞULLARI NE ZAMAN GEÇERLİDİR?

Bu Satın Alma Koşulları, Platform'umuza erişim ve Platform'umuzu kullanma karşılığında bize kişisel verilerinizi sağladığınız durumlarda geçerlidir. Bu Bölüm 2, Kısım 2, kişisel verilerinizi münhasıran size dijital içerik veya dijital hizmet sağlamak için veya yalnızca yasal gereklilikleri karşılamak amacıyla topladığımızda veya geçerli yasa kapsamında yalnızca meta verileri topladığımızda geçerli değildir. Örneğin adidas hesabı oluşturarak Platform'u kullanmaya başladığınızda bu Satın Alma Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Bu Satın Alma Koşullarından sapmak ancak tarafımızdan yazılı olarak kabul edilmesi halinde mümkündür.
Bu kullanım koşullarına tabi olmayı kabul etmiyorsanız, Platform'a erişmeyin veya Platform'u kullanmayın.

2.2 UYGUNLUK; GÜNCELLEMELER

adidas için kalite her şeyden önemlidir ve Platform'umuzun sözleşmeye uygun olmasını sağlamak için yasal bir yükümlülüğümüz vardır.
Bu yasal zorunluluk kapsamında, zaman zaman güvenlik ve teknik güncellemeler yüklemenizi teklif edecek ve talep edeceğiz. Bu tür güncellemeleri gecikmeden yüklemek ve bu güncellemeler için gerekliyse kullandığınız cihazınızın işletim sistemini güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Size sağladığımız güncellemeyi yüklememeniz durumunda ilgili güncellemenin bulunmamasından kaynaklanan Platform uyumsuzluğundan sorumlu olmayacağız.
Platform'umuz satış sözleşmesine uygun değilse, kusuru düzeltme hakkınız vardır. Uygunsuzluk iddia hakkınız, Platform'un tesliminden iki (2) yıl sonra sona erer. Uygunsuzluk eksikliğinin nedeninin dijital ortamınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını değerlendirmek için bizimle makul bir şekilde işbirliği yapacaksınız. Böyle bir işbirliği sağlamazsanız, herhangi bir uygunluğun ispat yükü size ait olacaktır.

2.3 CAYMA HAKKI

Sözleşmenin akdedildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içinde ("Cayma Süresi") herhangi bir sebep göstermeksizin bizimle olan sözleşmenizden cayma hakkına sahipsiniz.
Cayma Süresi son tarihini karşılamak için, Cayma Süresi sona ermeden önce cayma hakkınızı kullandığınızı bize bildirmeniz gerekecektir.
Cayma hakkınızı kullanmak için sözleşmeden çekilme kararınızı bize (Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş. Rönesans Biz Plaza Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok. No. 4 Şişli/İstanbul) (ör. posta yoluyla gönderilen bir mektup) bildirmelisiniz. Bu Hüküm ve Koşullara Ek 2 olarak eklenmiş örnek cayma formunu kullanabilirsiniz, ancak bu zorunlu değildir. Ayrıca, https://www.adidas.com.tr/tr/my-account/profile adresindeki Platformumuzdaki açık cayma beyanını doldurarak veya web sitemizin alt bilgisindeki “Veri ayarları” ve Vazgeçme Süresi içinde “Verilerimi ve hesabımı sil” seçeneğini seçerek hesabınızı silerek elektronik ortamda da satış sözleşmesinden cayabilirsiniz. Bu iki seçenekten birini kullanırsanız, siparişin geri çekildiğini e-posta yoluyla aldığımızı onaylayacağız.

 
2.4 ÇEKİLMENİN SONUÇLARI

Sözleşmeden caymanız halinde Platform sizin için erişilemez hale gelecek ve Platform'u kullanmaktan ve üçüncü şahısların kullanımına sunmaktan kaçınacaksınız.
Sözleşmeden geri çekilirseniz, Platform'u kullanırken tarafınızca sağlanan veya oluşturulan, kişisel veri olarak nitelendirilmeyen Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği, bu Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin söz konusu olduğu şu durumlar dışında, kullanmaktan kaçınacağız:
                         i.        Platform bağlamı dışında hiçbir kullanımı yoktur,
    ii. münhasıran Platform'u kullanımınızla ilgili ise,
    iii. tarafımızca diğer verilerle bir araya getirilmiş ve ayrıştırılamaz veya yalnızca orantısız bir çabayla ayrıştırılabilir, veya
    iv. diğer müşterilerin Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği kullanmaya devam edebilmesi koşuluyla, diğer müşterilerle birlikte sizin tarafınızdan oluşturulmuştur.
Talebiniz üzerine, (i), (ii) ve (iii) durumları haricinde, Platform'u kullanırken tarafınızca sağlanan veya oluşturulan, kişisel veri niteliği taşımayan Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yukarıda da belirtildiği gibi kullanımınıza sunacağız.
Satış sözleşmesinden çekilmek için (yukarıdaki Bölüm 2, Bölüm 2.3'te belirtildiği gibi "Verilerimi ve hesabımı sil" aracılığıyla) hesabınızı silme seçeneğini kullanırsanız ve Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriğin bir kopyasını almak istiyorsanız, kişisel verileriniz varsa lütfen hesabınızı silmeden önce Web Sitemizin alt bilgisindeki 'Veri Ayarları'na gidip 'Verilerimi gönder' veya 'Makine tarafından okunabilir verilerimi gönder’ seçeneğini belirleyerek bu verileri indirdiğinizden emin olun.
Lütfen, işlediğimiz verilerinizin bir kopyasını talep ettiyseniz, hesabınızın ancak dışa aktarma tamamlandıktan sonra silinebileceğini, aksi takdirde artık bu talebi yerine getiremeyeceğimizi unutmayın.
Kişisel veri olarak nitelendirilen herhangi bir Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik ile ilgili olarak geri çekmenin sonuçları için, Gizlilik Bildiriminin hükümleri geçerlidir.

 
2.5 KULLANICI TARAFINDAN SAĞLANAN İÇERİK; FESHİN SONUÇLARI

Yukarıdakilere bakılmaksızın, Platform Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği yüklediyseniz, paylaştıysanız, ilettiyseniz, yayınladıysanız, görüntülediyseniz veya başka bir şekilde kullanıma açtıysanız, satın alma sözleşmesinin feshedilmesi durumunda aşağıdakiler geçerlidir:
•    Kişisel veri olmayan Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerikle ilgili olarak Bölüm 2, Bölüm 1.11 uyarınca verilen haklar sona erecektir. Ancak, Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik aşağıdaki durumlarda geçerli değildir:
1.    Platform bağlamı dışında hiçbir kullanımı yoktur,
2.    münhasıran Platform'u kullanımınızla ilgili ise,
3.    tarafımızca diğer verilerle bir araya getirilmiş ve ayrıştırılamaz veya yalnızca orantısız bir çabayla ayrıştırılabilir, veya
4.    diğer müşterilerin Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği kullanmaya devam edebilmesi koşuluyla, diğer müşterilerle birlikte sizin tarafınızdan oluşturulmuştur.
·    İsteğiniz üzerine, fesih yürürlüğe girdikten sonra size kişisel veri olmayan Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçeriği makul bir süre içinde ve yaygın ve makine tarafından okunabilir bir biçimde ücretsiz olarak sağlayacağız. Bu, yukarıda belirtilen Bölüm 2, Kısım 2.5 (i), (ii) ve (iii) kapsamındaki durumlar için geçerli değildir. Kişisel verileri içeren Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik için Platform'un Gizlilik Bildiriminin hükümleri geçerli olacaktır.

Bölüm 3 – Genel Terimler (Çeşitli)

1. GEÇERLİ KANUNLAR VE YETKİLİ YARGI MERCİİLERİ

Bu Koşullar, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacaktır. Bu, ikamet ettiğiniz ülkenin kanunları kapsamında geçerli olan zorunlu hakları etkilemez.
Bu Koşullar kapsamında doğabilecek herhangi bir ihtilafı İstanbul Çağlayan (Merkezi) Türkiye Cumhuriyeti yetkili mahkemesine götürebilirsiniz.

2. ÇEŞİTLİ

Bu Şartların maddelerinin her biri ayrı ayrı işler. Herhangi bir mahkeme veya ilgili makam, bunlardan herhangi birinin yasa dışı veya uygulanamaz olduğuna karar verirse, geri kalan maddeler tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.
Bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinizden herhangi birini yerine getirmeniz konusunda ısrar etmezsek veya haklarımızı size karşı uygulamazsak veya bunu yapmakta gecikirsek, bu size karşı haklarımızı uygulamayacağımız veya feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve bu yükümlülüklere uymak zorunda olmadığınız anlamına gelmez. Sizin tarafınızdan yapılan bir temerrütten feragat edersek, bunu yalnızca yazılı olarak yapacağız ve bu, daha sonra sizin tarafınızdan yapılacak herhangi bir temerrütten otomatik olarak feragat edeceğimiz anlamına gelmeyecektir.

3. BİZİMLE İLETİŞİM

Bu Koşullar veya Kulüp hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya herhangi bir şikayetiniz varsa, https://www.adidas.com.tr/tr/contact.html bağlantısını tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


LÜTFEN BU ŞARTLARIN BİR KOPYASINI KAYITLARINIZ İÇİN SAKLAYIN VE BU ŞARTLARDA YAPILACAK HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK İÇİN LÜTFEN ADIDAS WEB SİTESİNİ VEYA UYGULAMASINI SIK SIK KONTROL EDİN.

Son Güncelleme: Mart 2023
 

Ek 1 – Katılımcı Perakende Mağazalar

MAĞAZA

ADRES

ŞEHİR

ÜLKE

İstiklal

İstiklal Cad. No:59 Beyoğlu/İST.

İSTANBUL

TÜRKİYE

CEVAHIR P.C

Cevahir AVM 19 Mayıs Mah. Büyükdere Cad.No: 22 B Blok N:193/A 194-195-196 Şişli / İSTANBUL

İSTANBUL

TÜRKİYE

CAPACITY P.C

Capacity AVM Ataköy 1. Kısım Mahallesi Fişekhane Caddesi No:7 1B49 No'lu Bağımsız Bölüm Bakırköy / İSTANBUL

İSTANBUL

TÜRKİYE

ISTANBUL FORUM

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi FF Blok 51-52 34050 Bayrampaşa / İST

İSTANBUL

TÜRKİYE

MARMARA FORUM

Osmaniye Mah. Ç.Çeşme koşu yolu bul.Mar.Forum AVM No : 3/10-132 Bakırköy

İSTANBUL

TÜRKİYE

MALL of ISTANBUL

Ziyagökalp Mh., Süleyman Demirel Blv, Bağımsız bölüm no 327 34306 İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

ZORLU

(Zorlu Center adidas) Zorlu AVM koru sok. no:2 bağımsız bölüm no:av b2 055 34340/Beşiktaş istanbl

İSTANBUL

TÜRKİYE

AKASYA

(Akasya adidas)  Akasya AVM, Mağaza No: 540-541, Çeçen Sk, Acıbadem

İSTANBUL

TÜRKİYE

OZDILEK PARK

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Dedekorkut Sokak No: 181 Şişli İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

ISTINYE

İstinye Park AVM Pınar Mah. İstinye Bayırı Cad. ABC Yolu No:L228-229 İstinye

İSTANBUL

TÜRKİYE

Vadiistanbul

Ayazağa Mahallesi, Cendere Cd. 109/C 34396 Sarıyer/İstanbul 2. Kat 1-02064,1-02065

İSTANBUL

TÜRKİYE

Emaar

Ünalan Mahallesi, Libadiye Cd No:88 34700 Üsküdar/İstanbul B5-S-139 No.

İSTANBUL

TÜRKİYE

Teşvikiye

Harbiye Mahallesi Tesvikiye Cd No:17

İSTANBUL

TÜRKİYE

Metropol

Ataturk Mh Ertugrul Gazi Cd Metropol istanbul Alisveris Merkezi

İSTANBUL

TÜRKİYE

Galataport

Galataport AVM,  Kılıçali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dış Kapı No:8, İç Kapı No:102 Beyoğlu/İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

İzmir İstinye

İstinyePark İzmir AVM Bahçelerarası Mah., Şehit Bnb. Ali Resmi Tufan sok. No: 3, Balçova / İzmir

İZMİR

TÜRKİYE

MERTER FO

Gen.Ali Rıza Gürcan Cad. Metropol İş Merkezi No:31/2 Merter/İST.

İSTANBUL

TÜRKİYE

KARTAL FO

Topselvi Mah. Turgutpaşa Cad. No:81 Kartal/İST

İSTANBUL

TÜRKİYE

SOKE FO

Akçakonak Köyü OPET Tesisleri Küme Evleri NO:3/H   Yenidoğan Söke/Aydın

AYDIN

TÜRKİYE

LEVENT FO

Huzur mahallesi Fatih cad. No:77/1-2  Sarıyer /İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

BALGAT FO

Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Cad.Ata Plaza  B blok 100/Ş  Balgat Çankaya Ankara

ANKARA

TÜRKİYE

VIAPORT FO

Yenişehir Mah. Dedepaşa Cad. No.:19 /2- 106 Nolu Bağımsız Bölüm Kurtköy/Pendik

İSTANBUL

TÜRKİYE

212 FO

Mahmutbey Merkez Mah.Taşocağı Cad.No:5 Bağcılar 34217 No:1K146-147

İSTANBUL

TÜRKİYE

STARCITY FO

Köyaltı Mevkii Merkez Mah. Değirmenbahçe Cad. Kavak Sok. No:2 Yenibosna / İstanbul B.B No:1-25

İSTANBUL

TÜRKİYE

AFYON FO

Dörtyol Mah. Turgut Özal Bulv. İkbal Afium A.V.M. Ön cephe 2.Blk. No:3 Afyonkarahisar

AFYON

TÜRKİYE

IZMIT FO

Outlet Center- Sefa Sirmen Bulvari, Eski gölcük yolu üzeri No: B 210, 41040 Izmit

İZMİT

TÜRKİYE

NATA VEGA

Nata Vega AVM Akşemsettin mah. Doğukent cad. No:213 1.kat 134  Mamak/ANKARA

ANKARA

TÜRKİYE

NOVADA SOKE

Atatürk Mah.Novada AVM.G-002 Nolu mağaza Söke/Aydın

AYDIN

TÜRKİYE

VENEZIA FO

Eski Edirne Asfaltı Metris Kavşağı 1BK03-04,2BK37- Gaziosmanpaşa/İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

OPTIMUM IZMIR 

Beyazevler Mah. Gaziemir Optimum AVM- ZK-047 Nolu Mağaza Gaziemir/İzmir

İZMİR

TÜRKİYE

Westpark İzmir

Refik Şevket İnce Mah.2148/9 Sokak No1. Bayraklı/İzmir

İZMİR

TÜRKİYE

Olivium New FO

Muammer Aksoy Cad. No:30 Olivium Center Store No:92-93 Zeytinburnu/İST.

İSTANBUL

TÜRKİYE

Tuzla Marina

Cami Mah. Balıkcılar Sok. No:20 Tuzla / İstanbul à Avm içi adres:(ZK165,ZK166,ZK178 ve ZK179 ) blok

İSTANBUL

TÜRKİYE

Ankara Optimum

Ankara Optimum Etiler Mah. Ayaş Ankara Yolu Bulvarı No:93 Etimesgut – Ankara  à Avm içi adres:1K-27B no.lu

ANKARA

TÜRKİYE

Armonipark

Tevfik Bey Mahallesi, Halkalı Cd No:130   34295  Küçükçekmece/İstanbul

İSTANBUL

TÜRKİYE

ANTALYA FO

Deepo AVM, Altınova Sinan Mah. Serik cad. No:309 Kepez/Antalya

ANTALYA

TÜRKİYE

Isfanbul

Yesilpinar Mah Sehit Metin Kaya Sok no:11 isfanbul avm

İSTANBUL

TÜRKİYE

İstanbul Optimum

Optimum Outlet AVM İstiklal cad.Yenisahra mah. No:2B 229-228 nolu mağazalar/Ataşehir

İSTANBUL

TÜRKİYE

Acity

A1 Grup Gayrimenkul A.Ş. Macun Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:244 Yenimahalle/Ankara No:B125 1.Bodrum Kat

ANKARA

TÜRKİYE

 

Ek 2 – İptal Formu

Kime

Adidas Spor Malzemeleri Satış ve Pazarlama A.Ş.

İadeler Departmanı,
Rönesans Biz Plaza Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok. No. 4 Şişli/Istanbul 

I/Biz* işbu belgeyle, aşağıdaki ürünlerin satış sözleşmemden/sözleşmemizden* çekildiğimi/çekildiğimizi* bildiriyoruz:

______________________________________________________________

______________________________________________________________

_____________________________________________________________

Tarihinde sipariş verildi*/tarihinde sipariş alındı*:

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

Değerine sahip olmak______________________________________________________________

______________________________________________________________Tüketici(ler)in adı ve sipariş numarası:

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

Tüketici(ler)in adresi:

______________________________________________________________

_____________________________________________________________

______________________________________________________________

Tüketici(ler)in Tarih/İmzası (yalnızca bu formun kağıt üzerinde bildirilmesi halinde))

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

(*) Uygun şekilde silin.