cart.cartEmpty

SUPERSTAR TAKIMI: NINJA

Sürekli değişen eSpor arenasında değişmeyen tek bir şey varsa, o da listenin başında hep Tyler “Ninja” Blevins ismini görmek. Ninja, milyonlarca takipçinin nabzını tutmak için becerilerini ve stilini sürekli geliştiriyor.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-ninja-1-all


İLK GÜNDEN BERİ SEVİYE ATLAMAK

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-ninja-2-all

Ninja, dünyanın en popüler online oyuncusu olarak giderek parlayan bir yıldız haline geldi. YouTube'da 22 milyondan fazla abonesi ve Instagram'da 14,9 milyondan fazla takipçisi olan Ninja, Microsoft'un oyun yayın platformu Mixer'daki esprili ve yararlı içerikler sunan Fortnite akışları ile her gün binlerce kişiye ulaşıyor. Yardım kuruluşları için de milyonlarca dolar yardım toplayan 28 yaşındaki Chicago sakini, bilgisayar başında olmadığında eşi Jessica ve iki köpeğiyle vakit geçirmekten hoşlanıyor.

Zirveye ulaşmak kolay olmadı. Ninja, takipçilerinin yükselen beklentilerini karşılamak için sürekli kendi sınırlarını aşmak zorunda kaldı. Ninja, “Değişmem gerektiğini biliyordum. Her zaman pratik yapmam, daha fazla yayın yapmam, daha fazla oynamam ve daha iyi olmam gerektiğini biliyordum. Bu zaten benim hep yaptığım bir şey. Hala da bunu yapıyorum." diyor. Başarılı oyuncu, bilgiyi yaymaya ve “Get Good” başlıklı bir kitap yayınlamaya karar verdi. "Kusursuz Oyun Kılavuzum" olarak nitelendirdiği bu yayın, eSpor ile ilgilenen çocuklar için bir rehber görevi görüyor.

adidas ile çalışan birçok insanı oyunlarının zirvesinde görmek gerçekten ilham verici. Benim için hala şok gibi.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-ninja-3-all


ZORBALIK KARŞISINDA OYUNUN GÜCÜ

Siber zorbalığın çok yaygınlaştığı bir dünyada, Ninja dijital atmosferi her seferinde olumlu bir sözle değiştirmek için çalışıyor. 28 yaşındaki yıldız, “Sosyal medyada olumsuzluklarla boğuşan bir dünyada, fazlasıyla pozitiflik yaymaya çalışmak gerçekten önemli. Bu yüzden gerçekten olumlu bir bakış açısına sahip olduğunda ve çevrendeki diğer kişilerin modunu yükselttiğinde, iyi karmanın sana geri döneceğine inanıyorum ve onların da bunu diğer insanlar için de yapmaya devam etmelerini umuyorum. Böylece bu bir sevgi çemberine dönüşecek.” diyor. Bu rekabetçi bir spor olmasına rağmen Ninja, pozitif olmamanın kendini ve hayranlarını başarısızlığa mahkum etmek dışında hiçbir amaca hizmet etmeyeceğini fark etti.

Ben sadece iyi bir rol model olmak istiyorum, takipçilerimin hayranları ve onları idol olarak gören diğer insanlar için de iyi bir örnek teşkil etmek istiyorum.

DURAMIYOR, DURMAYACAK

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-ninja-4-all

Bugün Ninja, bir oyuncu olmanın ne anlama geldiğinin kültürel algısını değiştirme çabasıyla platformunu kullanmaya devam ediyor. “Oyunu, eSporu ve onu kapsayan her şeyin peşini bırakmadan devam etmek, onu daha da ileriye taşımak ve her yerde kabul görene dek daha yaygın hale getirmek istiyorum. Bir noktada, bu artık insanların sorgulamadığı bir şey oluyor." diyor. Ninja bizi büyüledi ve daha fazlası için sıkı takipteyiz.

Etiketler
adidas