Aradığım ürünü nasıl bulurum?

Bir ürünü bulmak konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsan her sayfanın üst kısmında yer alan ürün arama alanını kullanabilirsin. Arama kutusuna anahtar sözcük(ler) ya da bir ürün adı yazıp ENTER tuşuna basman yeterli.

Arama sonuçların, belirli ürün ve ürün gruplarına bağlantılar ile birlikte sayfada görüntülenir. Daha sonra arama sonuçlarının gösterildiği sayfanın sol üst kısmındaki, Cinsiyet, Spor, Fiyat Aralığı ve hatta Renk gibi çeşitli kategoriler içerisinde seçimlerini yaparak aramanı detaylandırabilirsin.

Arama İpuçları:

  • Doğru sonuçlara ulaşmak için arama kelimelerini doğru yazdığından emin ol.
  • Belirli ürün çeşitlerini bulmak için birden fazla kelime kullan; ör: koşu ayakkabısı.
  • Aramanı belirli bir cinsiyete ya da fiyat aralığına göre yaparak sonuçları azalt.
Aradığım ürün(ler)i bulamadıysam ne yapmalıyım?

Çoğu üründe, sana uygun beden/numara tekrar stoklara girdiğinde haberdar olmak için e-posta gönderimine kaydolabilirsin. Ürün tekrar stoğa girdiğinda sana anında e-posta gönderilir. Ürün 30 gün içerisinde gelmezse talebin zaman aşımına uğrar ve bu konuda bilgilendirilirsin.

Çok popüler olan bazı ürünlerimiz çoğu zaman hızlı bir şekilde tükenebilir; ancak her zaman diğer seçenekleri inceleyebilirsin. Online shop'ta bulamadığın ürünleri ya da tam aradığın bedeni yakınlarındaki bir adidas mağazasında bulabilirsin.


Ürünümü kullanmaya başladıktan sonra ürünümde beklenmeyen bir kusur deneyimlersem ne yapmalıyım?

Kalite bizim için çok önemli. Tüm ürünlerimizi gerçek hayat şartlarında kullanım amaçlarına uygun şekilde üretebilmek için birçok özel teste tabi tutuyoruz.

Ürününü kullanmaya başladıktan sonra olağandışı bir kusur deneyimlediğinde sorunun neden kaynaklandığını incelememiz için ürününü fatura ile birlikte bize gönderebilirsin. İncelememiz için gönderilen ürünler kalite kontrol ekibimiz tarafından özenle inceleniyor ve üretimden kaynaklanan bir kusur bulunduğunda, yaşattığımız istenmeyen deneyimi telafi etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Online mağazamızdan alınan ürünleri herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederek ücretsiz gönderebilir ya da iade formundaki adrese iletebilirsin.

Yetkili mağazalarımızdan satın alınan ürünleri yine aynı mağazaya götürebilirsin.

İnceleme süresi 21 iş günü içinde tamamlanmaktadır.

Kullanıcı hatası nedeni ile oluşan kusurlarda ise (ihmal, yanlış kullanım ya da giyim vs.) herhangi bir telafi işlemi yapamıyoruz. Online mağazamızdan ya da yetkili mağazalarımızdan satın alınmamış ürünlerde de herhangi bir değişim yapamıyoruz.

Ürünlerin kullanım süresi de ürünün türüne, kullanım amacına göre farklılıklar gösterir. Kullanım süresini tamamlayan ürünler için de herhangi bir iade ya da değişim yapamıyoruz.


Benim için en uygun koşu ayakkabı hangisidir?

Koşu ayakkabısının uygunluğu kişiden kişiye değişebilir. Uygun ayakkabıyı bulman için önemli faktörler şunlardır:

  • Vücut tipin
  • Hareket mekaniğin
  • Ayağın zemine basışı (Ön / Orta / topuk)
  • Antrenman türü ve haftalık koşu mesafesi
  • Kişisel koşu hedefleri

Uzman tavsiyesi almak için adidas mağazalarımızı ziyaret edebilirsin.


adidas'ın ürettiği tüm ürünleri neden satışa sunmuyorsunuz?

adidas online shop, adidas'ın sunduğu en yeni ve en popüler ürünlere yer verir. Dünya çapındaki ürün çeşitlerinin boyutu ve kapsamı dolayısıyla firmanın ürettiği her ürünü taşımamız ne yazık ki imkansız.


Doğru bedeni nasıl seçerim?

Ürün açıklamasında, "Beden Seç" öğesinin hemen yanında tüm beden ölçülerini görebileceğiniz bir ölçü tablosu bağlantısı bulunmaktadır.adidas online shop hangi tarayıcıları destekliyor?

adidas online shop Internet Explorer, Firefox, Google Chrome ve Safari'yi desteklemektedir. Bu tarayıcılardan biriyle ilgili sorun yaşıyorsan çerezlerini ve geçici İnternet dosyalarını temizlemeyi dene, ardından adidas internet sitesi için çerezlerin etkinleştirildiğinden emin ol. Bu, problemin çözülmesini sağlayacaktır.


Online Shop'taki ürünlerin tümü mağazalarınızda da satılıyor mu?

Mağazalarımız ve online stoklarımız farklılık gösterebildiğinden online satıştaki her ürünü mağazada bulamayabilirsin.


Ürünleriniz hangi malzemelerle üretiliyor?

Ürünlerimizde çok çeşitli malzemeler kullanıyoruz ve mümkün oldukça çevre dostu ve geri dönüştürülmüş malzemeler seçmeye özen gösteriyoruz. Malzeme seçimlerimiz, her geçen gün sürdürülebilirliği daha çok destekleyen bir firma olma çabamıza katkıda bulunmaktadır.

Kullandığımız malzemeler hakkında genel bir fikir edinmek için web sitemizdeki malzemeler bölümüne göz atabilirsin.

You are refunded if we assess that the product was damaged during the manufacturing process, or if they are in a different condition to how they are supposed to come from the factory. We compensate costs for defective products.

Belirli bir ürünün malzeme açıklamaları için lütfen şunlara göz at:

  • ürünün online ürün bilgileri sayfası
  • ürün etiketleri

Giyemediğin bir malzeme içeren bir ürün satın aldıysan iade koşullarına uyduğun sürece, ürünü herhangi bir ücret ödemeden geri gönderebilirsin.


Kendi ürün tasarımımı adidas Group'a gönderebilir miyim?

Yaratıcı ifadenin her çeşidini teşvik ediyoruz ve adidas hayranlarının marka hakkında harika fikirler üretmeleri bizi mutlu ediyor. Ancak dünyanın en iyi tasarımcıları ve iş ortakları ile çalıştığımızdan ve izlediğimiz bazı süreçler olduğundan harici tekliflerden herhangi bir fikir kabul edemiyoruz.

Marka ile birlikte çalışmak istiyorsan yapabileceğin en iyi şey, mevcut iş ilanları mıza göz atmak.


Memnuniyetimi ya da şikayetimi dile getirmek için sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

Tüm olumlu ve olumsuz geribildirimler bizim için çok değerlidir; bu yüzden hizmetimiz ya da ürünlerimiz hakkında beğendiğin ya da memnun kalmadığın bir konu olduğunda lütfen bizimle iletişime geç.


Ürünlerin garanti şartları nelerdir?

Kalite bizim için her şeyden önce gelir. Tasarlandıkları amaç için kullanıldıklarında olabilecek en iyi durumda ve dayanıklı olduklarından emin olmak için tüm ürünlerimizi gerçek yaşam koşullarında derinlemesine test ediyoruz. Ancak ürünlerin alıcıya gönderilirken hasar görebileceği kaçınılmaz bir gerçek.

Online shop'umuzdan satın aldığın bir üründe kalite açısından herhangi bir sorun olur da ürünü iade etmek istersen onu online shop'a geri göndermelisin. Ürünü gönderdiğinde kalite kontrol departmanımız ürünü inceleyecektir. Kendi mağazalarımızdan birinden satın aldığın bir ürünü kalite sorunu dolayısıyla iade etmek istersen onu o ülke içerisindeki mağazalarımızdan birine iade etmelisin. İlgili personel, hasarı inceleyecektir.

Ürünün üretim sürecinde hasar gördüğü yönünde bir değerlendirme yaparsak ya da ürün fabrikadan gerektiği şekilde gelmediyse sana geri ödeme yapılır. Defolu ürünlerin maliyetlerini biz telafi ediyoruz.

İhmal, yanlış kullanım ya da eskime ve yıpranma gibi diğer sebeplerden hasar gören ürünlerin maliyetlerini telafi edemiyoruz. Online Shop'umuz ya da resmi mağazalarımız dışında herhangi bir yerden satın alınan ürünlerin maliyetlerini telafi edemiyoruz.

Bir ürünün ömrü onu kullanan kişiye, ürünün karakteristik yıpranma paternine ve kullanıldığı koşullara göre değişir. Normal eskime ve yıpranma sonucu hasar gören ürünler ya da makul ömrünü tamamlamış ürünler değiştirilmez.


Ürünümün orijinal olduğundan nasıl emin olabilirim?

Ürünleri Online shop'tan ya da resmi mağazalarımızdan satın almak ürünlerin orijinal olduğundan emin olmanın en iyi yoludur.

Pazarlar, yetkili olmayan mağazalar ya da internet üzerinden satış yapan firmalar gibi farklı yerlerden satın alınan ürünlerin sahte çıkma olasılığı oldukça yüksektir.

Taklit ürün satın almış olabileceğini düşünüyorsan, lütfen bizimle iletişime geç.


Soruma burada yer verilmediyse ne yapmalıyım?

Soruna burada herhangi bir yanıt bulamadıysan, 0850 822 38 98 numaralı telefondan online shop müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçerek siparişine ait ayrıntıları ve/veya sorunu iletebilirsin. Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00 Ya da ekibimize sorununla ilgili detayları içeren bir e-posta da gönderebilirsin. Danışmanlarımız sana memnuniyetle yardımcı olacaktır. support-tr@onlineshop.adidas.com.tr .