Caitlin Mccarthy/Eylül 2019

METTE: KENDİ HİKAYENİN KAHRAMANI OL

Dansın süperstarı Mette Towley, kendi hikayeni yaz, diyor.

VRCT kampanyamızın yaratıcılarından biri olan Mette, arma olarak YARATICILIĞI seçti. Berlin'deki çekimler esnasında, bunun onun için ne anlama geldiğini sorduk.

Mette'i mutlaka duymuşsundur. O, N.E.R.D'ün baş dansçısı olarak giderek genişleyen bir sahnede yıldıza dönüştü. Ri-Ri, bir videosunda onun saçını kazımıştı. Akışkan hareketlerine rağmen son derece güçlü oluşuna ve istediğini elde edebileceğini hissettiren havasına şaşırmamak gerek.

YARATICILIK kelimesini seçtim, çünkü yaşamayı seçtiğim hayatı daha iyi tanımlıyor. Bir hikayeyi ele alırsak, her şey onu yaratan yazarın kontrolü altında.

VRCT-SP_METTE-02-IMG-O

VRCT-SP_METTE-03-IMG-OTamam, öyleyse neden YARATICILIK? Mette "YARATICILIK kelimesini seçtim, çünkü yaşamayı seçtiğim hayatı daha iyi tanımlıyor. Bir hikayeyi düşündüğümde, bir yazar, karakterleri, temaları, iklim detaylarını ve içindeki öğretiyi tamamen kontrol ediyor. Benim için de böyle bu; kendi hayatımın anlatısının yazarıyım ve bunu vurgulamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum." diyor.

Bunu okuyorsanız ve kendi hikayenizi değiştirmek istiyorsanız, Mette hemen başlamanız gerektiğini söylüyor. “Her seçim, daha büyük bir bütünün parçasıdır. Bir başkası ile her karşılaşma, her çatışma, daha iyi bir hikaye ortaya koyma fırsatıdır." Hareket ettiği kadar da hızlı düşünüyor: “Tamamlama şansı bulamadığım ya da hakimiyet kuramadığım bir şey ortaya çıkarsa, başarılı olabileceğim ve kazanabileceğim bir yol tasarlarım.

Ama samimiyetsiz olmadan." Mette, herkesin hikayesinin benzersiz olduğunu ve olduğu gibi anlatılması gerektiğini söylüyor. “Ne uğruna ayakta olacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız, kalbinizin ne için attığına bakın. Hayatınızda sizi mutluluktan uçuran anlar hangileriydi?

Hayatınızda fark edilir boyutta fiziksel bir reaksiyon yaratan anlar hangileriydi?"

Dans, barışçıl bir silah gibidir.

VRCT-SP_METTE-04-IMG-O

Mette, Minnesota Liberal Sanatlar Koleji'ne gitmiş, orada katıldığı dans topluluğunun üzerinde büyük bir etkisi olmuştu. Bunu “sanatsal mükemmellik arayışında engel tanımazlık” ve “sosyo-politik temalara yatırım” olarak adlandırıyor. Ve dansın onun için daha fazla anlam kazandığı yer de burası. "Estetiğin köklenerek kendisinin ötesine geçmesi, adeta bir silahı andırıyor." diyor. Bu, adeta barışçıl bir silahı andırıyor."

VRCT-SP_METTE-05-IMG-O

Neyi temsil ediyorsanız, onu yaşamak ve onu solumak zorundasınız. Mette, tam da bunu yapıyor; dahası, paylaşma konusunda da tutkulu. Konuşma şekli, ne demek istediğinden emin olmanızı sağlıyor. Merak ettik, "Kendi hikayenizi yazıyor olsanız, unutmamanız gereken şey ne olurdu?" diye sorduk. Mette: “Zorluklara katlanabilmelisin, inandığın şey için savaşmalısın” diye yanıtladı. Ve ekledi: "Hikayenizi ileriye taşımak için aracınız ne olursa olsun, aslolan başkaları için savaşmaktır, çünkü bilin ki bir hikayede asla yalnız olmayacaksınız."

VRCT-SP_METTE-06-IMG-O

Atletizm geleneğinden esinlenerek VRCT ceketi kendini ifade aracı olarak tasarladık. Tercihini yap, özel arma ile hangi amaç için ayakta olduğunu göster. Sen neyi temsil ediyorsun?

Etiketler
adidas