SUPERSTAR TAKIMI: JENN SOTO

Jenn Soto, benzersiz stiliyle kaykay dünyasında kendine farklı bir yer edindi. Şimdilerde, kural tanımayan, yeni nesil kadın kaykaycıları destekliyor.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-1-all


KAYKAK PARKINDAN DÜNYA SAHNESİNE

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-2-all

11 yaşında kaykay tahtasına çıktığı günden dünya sahnesindeki yarışına kadar, Jenn Soto’nun performansı izlenmeye değer; tabii onu yakalayacak kadar şanslıysanız. ABD Kaykay Takımı ve adidas Pro Kaykay takımının üyesi olan Jenn, büyük merdivenler, uzun raylar ve flip hareketlerindeki pürüzsüz ve teknik stili ile tanınıyor. Kısacası Jenn dünyanın en iyilerinden biri ve daha yeni başlıyor.

Bronx'ta doğup Jersey City'de büyüyen Jenn, ilk olarak dünyanın en büyük iki profesyonel kaykay yarışından biri olan ve TV'de yayınlanan X Games ve Street League'de sahne aldı. Kaykay yarışları yalnız bir arena olsa da, çevresindeki topluluk Jenn’in bu sporda en sevdiği taraflardan biri.“ Her yerde takımlar var. Bir takımın varsa birlikte kaydığın insanlar olur ve herkesin birbiriyle kurduğu dostluk, daima şaşırtıcıdır,” diyor.


[Skateboarding] tam anlamıyla bir takım sporudur. Hepimiz birbirimizi kollarız. Birbirimize tüyolar konusunda yardımcı oluruz, beşlik çakarız... Sevgi dolu, dev bir aileyiz.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-3-all


KENDİ RİTMİNİ AYARLAMAK

Erkek egemen bir ortamda, Jenn bir sonraki kadın kaykaycı jenerasyonunu her şeyini ortaya koymaya teşvik ediyor. “Genç kızlara tek tavsiyem devam etmeleri. Bunun korkutucu olduğu anlar olabiliyor. Rahatsız hissediyor ya da kaykay parkında senin gibi insanların ve tüm bunların olup olmadığını bilmiyor olabilirsin, ama orada bulunduğun an, herkesle ortak bir noktan var. Ve bu herkesle bir bağ yaratıyor.” diyor.

Kaykay bir kenara, Jenn tamamen kendini var etmekle ilgileniyor. “Özgün olmalısın. Her dakika yeni trendlerin ortaya çıktığı ve herkesin bunu yakalamaya çalıştığı bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlar buna uyum bile sağlayamıyor, çünkü biri bitmeden diğeri başlıyor, ama sadece durup kendi odağını korursan, hiçbir şeye ayak uydurman gerekmez. Bu senin elinde.”

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-4-all

DEĞİŞİM İŞBİRLİĞİ İLE BAŞLAR

Jenn'e göre, değişim için çalışmanın en iyi yanı, karşılığını aldığını görmek ve o daima daha fazlasını istiyor. “Beni değişim için çabalamaya iten şey onu görebilmek; bu yavaş bir süreç, günden güne onu göremeyebilirsin, ancak bir ay sonra bir adım geri atıp bakınca yaptığın her şey gözler önündedir, bu tür anları gerçekten seviyorum ve hep bu duygunun peşindeyim.”

Ayrıca yaratıcı işbirliği sayesinde kendin hakkında daha fazlasını da öğrenebilirsin. “Seninle aynı tutkuya sahip, farklı becerilerle öne çıkan insanları görmek her zaman muhteşem ve [Superstar takımı] bununla dolu bir ekip. Ve hepsi yaptıkları işte çok iyi. ”... Bu aynı zamanda başka şeyler denemek ve zanaatımı mükemmelleştirmek açısından ilham verici… Bende, ezber bozma isteği uyandırıyor.

YARATICILIĞIMIZLA BİR ARADA

Her kaykay takımı gibi, Superstar takımı da kaykay parkından sanat stüdyosuna kadar hayatın her alanındaki yaratıcı bireyleri bir araya getirmekle ilgileniyor. Ne kadar çok işbirliği yaparsak, alanlarımızda harekete geçebilir ve kendimizde o kadar çok değişiklik yapabiliriz. “Benim açımdan değişimi görmek, değişime devam etmeyi istemek için yeterli.” diyor ve büyük bir etki yaratmayı planlıyor.

Etiketler
adidas