SUPERSTAR TAKIMI: JONAH HILL

Film endüstrisi MVP'liğinden nihai takım oyunculuğuna, Jonah Hill yeni nesil film yapımcılarına ve oyunda değişim yaratanlara ilham veriyor.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-1-all


KAMERA ÖNÜNDEN ARKASINA: OYUNU DEĞİŞTİRMEK

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-2-all

Onun tanıtımına ihtiyacı yok ama hızlıca özetleyelim. Oyunculuk, senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve efsanevi filmler, televizyon yapımları ve müzik videoları üretiminde rol alan Jonah Hill, Hollywood'un yabancısı değil. Moneyball, Wolf of Wall Street ve 22 Jump Street gibi ünlü filmlerde rol aldı ve ikonik replikleri kültür içinde yerini aldı. İki kez Akademi Ödülü'ne aday gösterilen sanatçı, şimdilerde endüstrinin bir başka tarafına geçiyor: yazarlık ve film yapımcılığı.

Ve bu alana da damgasını vuruyor. Jonah’nın son yönetmenlik denemesi olan yeni filmi "Mid90s", Ulusal İnceleme Kurulu tarafından “2018'in En İyi On Bağımsız Filmi”nden biri seçildi. Kamera önünde geçirdiği yıllar ve yol boyunca tanıştığı insanlar sayesinde kamera arkasına da aşina olduğunu söylüyor.Bence her deneyim bir sonrakine yön veriyor, film yapımına geçmeden önce aktör olarak neredeyse 20 yıla uzanan deneyimim ve kamera arkasındaki rolüm birbirini etkiliyor. Bu süreçte pek çok harika insanla çalıştım.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-3-all


MVP'DEN TAKIM OYUNCULUĞUNA

Jonah Hill bile olsan, film yapımı yalnız gerçekleştirilen bir performans değil. “Hiçkimse tek başına film yapamaz,” diyor. “Bir filmi mükemmelleştirmek için muhtemelen en az 100 kişilik bir ekibe ihtiyaç var.” Film yapımı bir takım sporuysa, Jonah’nın en iyi takım oyuncularından biri olması gerekir. Yeni nesil aktörler, yazarlar ve yapımcılar yükselişte iken, Jonah yeni yeteneklerle işbirliği yapmak ve bilgi birikimini yaratıcı bireylere aktarmakla ilgileniyor. “Mentorlar, mentiler gibi yol göstericilere ve gerçek gelenek ve zanaata inanıyorum…” diyor. “Bu yüzden çalışmayı seviyorum ve bunun diğer tarafında sunacak bir şeyim varsa, ilgilenen herkesle paylaşmaktan mutluluk duyarım.”

Jonah, yeni sesleri keşfetmek konusunda da oldukça başarılı. “Film endüstrisinde değişim olduğunun farkındayım... Kendi hikayelerini anlatma fırsatı bulamayanlar, hikayelerini öne çıkarma fırsatı elde ediyorlar. Ve bence bu inanılmaz. Bu nedenle kenara çekilmek de iyi bir çözüm...” diyor.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-4-all

Beyaz erkekler kadar sesini duyurma fırsatı bulamayan kişiler ve kadınlar stüdyoların ve film şirketlerinin başına geçtiği zaman, gerçek değişim başlayacak.

ÇAPRAZ İŞBİRLİKLERİ

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-5-all

Jonah, film endüstrisinin zirvesinde ama MVP'lerin de MVP'leri var. O süperstarı “bir sanatçı ya da reklam öğesi olarak gördüğüm, tanıştığım, hayran olduğum herkes” diye açıklıyor, ama en iyi işlerin birbirlerini ileri taşımak için takımlaşan nesillerden geldiğine inanıyor. “Bunu ilk yapan eski nesillerden önce buna dair bilgi yoktu. Yeni nesiller olmadan da değişim veya ilerleme olmaz.” diyor. “Yani bu iki nesil bir araya geldiği zaman, müthiş sanat ve müthiş yaratıcılık için patlayıcı bir etki yaratacağını hissediyorum.”

Jonah’nın önderliğinde yaratıcı bireylerden oluşan çok nesilli takımımız yeni düzey yaratıcı işbirliğine hazır. Büyük bir takım ise tek bir şeyi ifade ediyor: büyük değişim.

Etiketler
adidas