SUPERSTAR TAKIMI: YARA SHAHIDI

O bir oyuncu, yapımcı ve değişimin tetikleyicisi. Yara Shahidi, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için kendi kuşağına kimlerin güç verdiğini araştıran bir yıldız.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-1-all


AİLE: TAKIMLARIN EN BÜYÜĞÜ

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-2-all

Yara için takım demek, aile demek. Afrikalı-Amerikalı bir anne ve İranlı bir babadan dünyaya gelen genç yıldız, tutkularını ve inançlarını daha iyi bir dünya yaratma yolunda besleyen bir atmosferde büyüdü. Gerçek başarının tek başına gelmeyeceğini her zaman biliyordu; bu ancak sevdiklerinin gerçek desteği ile mümkündü. “Ekibimi destek ağım olarak görmemin bizi gerçekten hizalayan yer olduğunu düşünüyorum. Naçizane tavsiyem her zaman destek ağınızı bulmaktır... Onların yaptığı en önemli şey, beni bir insan olarak, bütün olarak desteklemek oldu.”

Kardeşlerinin en büyüğü olan Yara, özgünlüğünü ortaya koyarak ve destekleyici tavrı ile ailesinin sorumluluğunu alıyor. Yara, “Genel bir kuralımız var; ne zaman içimizden biri yeni bir projeye başlarsa birbirimizi desteklemek ve her zaman sette birbirimizi ziyaret etmek için orada oluruz. “Aile bağlarımla ilgili sevdiğim şey, farklı dünyalara benimle birlikte dalmaları. Seninle birlikte her ortamı gerçekten yaşayabilen insanlara sahip olmak, benim için minnettarlığın ötesine geçen bir his.” diyor.

Kendi kuşağımla ilgili en sevdiğim şey, bir şeye öncelik vermek yerine, muhteşem işler yapmak için birbirimize ihtiyacımız olduğunu anlayarak, birliğe öncelik verişimiz.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-3-all


HER SEFERİNDE BİR OY İLE DÜNYAYI DEĞİŞTİR

Yara, 18. doğum gününden sadece bir ay önce, siyasetin mevcut durumunu ve sandıktaki güçlerini anlamak için gençleri destekleyen tarafsız bir platform olan Eighteen x 18'i lanse etti. Yara, kendi kuşağındakileri destekleme fırsatını fark etti ve bu onun bir etki yaratmak için onlara gerekli kaynakları sağlama yoluydu.

“Tek bir şeye odaklanmak yerine, bir takım olarak birleşebilir ve daha sonra bireyler olarak önemli olduğunu düşündüğümüz her şeye odaklanabiliriz.” Yara, topluluk sevgisi ile dünyada fark yaratmak için yaşıtlarını harekete geçirecek şekilde bilgi yaymaya devam ediyor.

Değişimin ardındaki motivasyon, ailemin bana aşıladığı bir şey. Ailem beni ve erkek kardeşlerimi her zaman yaptığımız her şeyin daha büyük bir amaca hizmet etmesi için teşvik etmiştir.

TAM YOL İLERİ

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-4-all

Bugün Yara, kadın haklarının, STEM girişimlerinin ve adalet reformu gibi toplumsal konuların en büyük savunucusu. Yara'nın kamu savunuculuğu onun Harvard Üniversitesi'ne başvurusu için tavsiye mektubu yazan Michelle Obama dahil olmak üzere pek çok kişi tarafından övgü aldı.

NAACP İmage Ödülü'nün sahibi olan Yara, kariyerini değişim yaratma yönünde nasıl kullandığı hakkında konuşurken “Bence oyunculuk ve değişim yapmak, iç içe kavramlar. Her durumda, aktörlerin hem gerçek hem de simgesel anlamda diğer insanlar için alan yaratması mirasından geliyoruz.” diyor. Bu noktada Yara için üstün başarılar sırada gibi görünüyor.

Etiketler
adidas