alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas

AZ KULLAN. YENİDEN KULLAN. GERİ DÖNÜŞTÜR. DÖNGÜYÜ TEKRARLA.

Polyester üretimi esnasında, enerji ve su gibi kaynaklar tüketilir ve polyester ürünler, kullanım ömrünün sonunda uygun şekilde imha edilmez veya geri dönüştürülmez ise çevreye zarar verebilir. Bu yüzden daha iyi çözümler üretmeyi amaçlıyoruz. İlk adımda, mümkün olan her aşamada, ham polyester yerine geri dönüştürülmüş polyester kullanıyoruz. Petrolden yeni polyester üretmek yerine, şişe gibi plastik atıklarda halihazırda var olan PET'i geri dönüştürüyoruz. Çevre üzerindeki etkiyi önemli ölçüde azaltırken aynı stil, yüksek performans ve dayanıklılığı sunmaya devam edeceğimizi garanti ediyoruz. Ham malzemelere uyguladığımız şekilde, tüm geri dönüştürülmüş ürünlerimizin de yüksek kalite standartlarımızı sağladıklarından ve zararlı kimyasallardan arınmış olduklarından emin olmak için, onları testlere tabi tutuyoruz.

EMİSYONLARI AZALTALIM

Hedefimiz, çevre üzerinde minimum etki bırakmak. Geri dönüştürülmüş polyester kullanarak çevresel etkiyi ham polyestere kıyasla %20-60 oranında azaltıyoruz. Bu süreç, üretim esnasında daha az su, daha az kimyasal madde ve daha az enerji kullanır. Ayrıca atmosferimizde ortaya çıkan CO2 emisyonu miktarını da azaltır. Ama bunu tek başımıza gerçekleştiremeyiz. Polyester kıyafetlerin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin önemli bir kısmı, onu kullanma ve yıkama aşamasında ortaya çıkıyor. Hepimize düşen bir rol var. Giysileri daha az yıkamalı, soğuk su kullanmalı, ipte kurutmalı ve kullanacağımız zaman makinenin dolmasını beklemeliyiz.

ÜZERİNE DÜŞENİ YAP

Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış ürünler satın alarak çevre adına fark yaratmak için sen de katkıda bulunabilirsin. Ürünü daha fazla kullanmak istemiyorsan onu bağışlayabilir, takas yapabilir ya da giysi kumbarasına atabilirsin.

GELECEK, BUGÜNDEN BAŞLIYOR

Sürdürülebilir bir gelecek, okyanuslardan daha derin. İşte bu yüzden çevreye daha az zarar veren ve gelecekte yeni ürünler haline gelebilecek materyalleri kullanacağımıza söz veriyoruz.